Про це йдеться у заяві речника Держдепу Метью Міллера, передає Укрінформ.
Як зазначається, нові обмежувальні заходи є доповненням санкцій, введених США у відповідь на фальсифікацію виборів у серпні 2020 року та підтримку Олександром Лукашенком повномасштабного російського вторгнення в Україну.
«Ми продовжимо співпрацювати з нашими партнерами та союзниками з метою виявити ухилення від санкцій, зупинити незаконну торгівлю зброєю по всьому світу та покарати тих, хто підтримує війну Росії проти України та наживається на ній», - йдеться у заяві Міллера.
Управління з контролю над іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США внесло до списку санкцій 10 осіб і 12 компаній.
«Авторитарний режим Лукашенка продовжує використовувати доходи від своїх державних підприємств для фінансування жорстокого придушення своїх громадян та обходу американських санкцій», – заявив заступник міністра фінансів з питань фінансової розвідки та боротьби з тероризмом Браян Нельсон.
Під санкції потрапили заступник генерального директора з виробництва ВАТ «Пеленг» Дмитро Браім, начальник планово-диспетчерського відділу компанії «Пеленг» Сергій Чергейко, технічний директор ВАТ «Мінський механічний завод ім. С.І. Вавілова» (керівна компанія холдингу «БелОМО») Дмитро Міхальцов, Олег Юрчик, директор Shenzhen 5G High-Tech Innovation Co., Limited (Shenzhen 5G) - компанії, що базується в Китаї, та Олександра Оксенчук, директор з виробництва компанії Shenzhen 5G.
Серед білоруських організацій під санкціями опинилися ВАТ "Техніка зв'язку", ВАТ "АГАТ-СИСТЕМ", НДІ електронних обчислювальних машин, ТОВ "ІнноТех Солюшнс", ВАТ "АГАТ-системи управління" та ВАТ "СтанкоГомель".
Як повідомляв Укрінформ, Канада запровадила санкціїпроти 21 білоруса, відповідального за порушення прав людини у країні.