Прогноз щодо долара збувається: як переписали вартість валюти в обмінниках
Прогноз щодо долара збувається: як переписали вартість валюти в обмінниках

Прогноз щодо долара збувається: як переписали вартість валюти в обмінниках

В українських обмінниках здорожчав долар. Вранці 17 квітня там визначили його курс на середньому рівні 39,45/39,85 грн. (купівля/продаж), що на 15 коп. дорожче в купівлі та на 6 коп. у продажу, ніж днем раніше. Проте нічого критичного не сталося і ситуація відповідає даному раніше прогнозу.

Як і в банках. Тут курс американської валюти складає середні 39,35/39,85 грн (купівля/продаж), що на 5 коп. дорожче як у купівлі, так і в продажу, ніж днем раніше.

Загалом великі установи продають долар по 39,8-39,95 грн. Так:

  • ПриватБанк – 39,8 грн;
  • ПУМБ – 39,9 грн;
  • Сенс Банк – 39,85 грн;
  • Креді Агріколь Банк – 39,95 грн.
В українських обмінниках подорожчав долар

Купують вони валюту по 39,2-39,45 грн. Зокрема:

  • ПриватБанк – 39,2 грн;
  • ПУМБ – 39,4 грн;
  • Сенс Банк – 39,45 грн;
  • Креді Агріколь Банк – 39,35 грн.

Слід розуміти, що ці ціни можуть відрізнятись від фактичного курсу в банках. Бо там можуть виставляти додаткові комісії.

Великі банки продають долар за 39,8-39,95 грн

Що буде з курсом долара далі

Як розповів же фінансовий аналітик Олексій Козирев, до кінця поточного робочого тижня (19 квітня) українські обмінники можуть відчутно переписати курс долара. За прогнозом, вартість американської валюти в них перебуватиме в межах від 38,6 до 39,95 грн.

Така ж ситуація спостерігатиметься і в банках. У них, за словами аналітика, курс перебуватиме у межах від 38,7 до 40 грн. 

В цілому ж, зазначив Козирев, ситуація на валютному ринку буде "напруженою, хоч і повністю контрольованою Нацбанком". Зокрема, у бізнесу настає період розрахунків із бюджетом як за попередній місяць, так і – у багатьох – за перший квартал, а це "завжди позитив для гривні".

Крім того, підкреслив він, підтримає гривню і відносно стабільна різниця курсів на готівковому ринку та на міжбанку. А також, серед іншого, збереження високого рівня золотовалютних резервів.

Як повідомляв OBOZ.UA, прив'язки ж курсу гривні до євро – і, відповідно, відмови від долара – не відбудеться ані в 2024-му, ані в 2025 році. Ба більше, саму заяву НБУ про "відмову" від долара слід розглядати більше як політичну – у світлі прагнення України вступити до Євросоюзу.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader