США та ЄС готують нові санкції проти Ірану після атаки на Ізраїль — FT
США та ЄС готують нові санкції проти Ірану після атаки на Ізраїль — FT

США та ЄС готують нові санкції проти Ірану після атаки на Ізраїль — FT

США та ЄС готують нові санкції проти Ірану після атаки на Ізраїль — FT

Більшість країн ЄС підтримують жорстку позицію, але остерігаються оголошувати Корпус вартових Ісламської революції терористичним угрупованням.

США та ЄС готують нові санкції проти іранської ракетної та БПЛА програм у відповідь на атаки Тегерана на Ізраїль, але уряди Великої Британії та європейських країн чинять опір тиску з вимогою визнати Корпус вартових Ісламської революції терористичною організацією. Про це повідомляє FT.

Міністр фінансів США Джанет Єллен у вівторок, 16 квітня, заявила, що американська адміністрація готова запровадити додаткові санкції проти Ірану найближчими днями.

“США працюватимуть із союзниками над заходами, спрямованими на припинення зловмисної та дестабілізаційної діяльності іранського режиму", — сказала Єллен.

Все більша кількість країн ЄС підтримують нові санкції, які будуть спрямовані на мережі Тегерана, які підтримують іранських маріонеток у регіоні.

Але деякі європейські чиновники остерігаються подальшої ескалації напруженості через кроки, спрямовані проти так званої осі опору, до якої належать "Хезболла" в Лівані, ХАМАС в Газі, повстанці-хусити в Ємені та іракські ополченці, в такий нестабільний період на Близькому Сході.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що ЄС вже запровадив санкції проти іранських військових ланцюгів поставок, зокрема, зброї для РФ.

Вона додала, що наприкінці минулого року Німеччина, Франція та інші партнери ЄС наполягали на розширенні сфери дії санкцій на інші типи ракет в іранському арсеналі, "зважаючи на те, як Тегеран та його маріонетки дестабілізують Близький Схід".

Тепер це, швидше за все, станеться. 

За словами радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана, на додаток до обмежень проти іранських ракетних програм і програм безпілотників, США також націляться на організації, що підтримують Корпус вартових Ісламської революції, та Міністерство оборони Ірану.

Західні уряди працюють над скоординованою відповіддю на повітряну атаку Ірану на Ізраїль та обговорять свої варіанти на зустрічі міністрів закордонних справ G7, яка відбудеться цього тижня в Італії. Попри прагнення країн до рішучих заходів, вони також намагаються забезпечити деескалацію регіональної напруженості та уникнення повномасштабного регіонального конфлікту.

"Ті, хто все ще проти [розширення санкцій], бояться, що це може дестабілізувати відносини з Іраном і позбавити нас важелів впливу на Тегеран", - сказав чиновник ЄС на умовах анонімності. 

Після іранської атаки G7, як і сам ЄС, заявила, що готова вжити заходів зараз і у відповідь на подальші дестабілізаційні дії Тегерана.

Іран уже перебуває під сотнями західних санкцій. Визнання 120-тисячного Корпусу вартових Ісламської революції, найпотужнішого крила іранської армії, терористичною організацією було б суворішою відповіддю, ніж розширення санкцій проти програми безпілотників.

Але європейські та британські посадовці занепокоєні тим, що такий крок може призвести до помсти з боку Ірану, зокрема, Тегеран може розірвати дипломатичні зв'язки або переслідувати осіб з подвійним громадянством у їхніх країнах.

За словами джерел видання, Нідерланди, Швеція та Чехія закликали до заходів, спрямованих безпосередньо проти Корпусу вартових Ісламської революції, але таку ідею відкинули багато країн, в тому числі Німеччина з Францією. Санкції ЄС вимагають згоди всіх 27 країн-членів.

Німецькі чиновники заявляють, що юридичні умови для внесення Корпусу вартових Ісламської революції до списку терористичних організацій не були виконані. Зокрема, угруповання не здійснило жодного теракту на території країн ЄС.

Це незвично для уряду визначати військові сили іншої держави як терористичне угруповання, хоча США оголосили іранський Корпус вартових ісламської революції терористичною організацією у 2019 році за часів тодішнього президента Дональда Трампа.

За словами головного дипломата ЄС Жозепа Борреля, брюссельські чиновники почнуть роботу над текстом нових санкцій на прохання країн-членів. Очікується, що обговорення продовжиться на зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі. 

Тегеран, як і обіцяв, помстився Ізраїлю за загибель своїх генералів. І зробив це не руками своїх маріонеток — хуситів, сирійців чи бойовиків “Хезболли”, а атакувавши Ізраїльську державу безпілотниками та ракетами безпосередньо зі своєї території. Яку відповідь дадуть ізраїльтяни на цей удар? Про те, що буде далі, — в статті Олексія ЇжакаІран атакував ракетами Ізраїль. Чи розпочнеться на Близькому Сході нова війна?”.

Джерело матеріала
loader
loader