7 липня, неділя
З картинками
Текстовий вигляд
uk
Українська
Російська
Джейк Салліван
  • Дата народження
    28 листопада 1975
  • Країна
    Сполучені Штати Америки
  • Соцмережі
Джейк Салліван
87

Джейк Салліван

Салліван Джейк: радник Президента США з питань національної безпеки

Джейк Салліван - Фото 1

Салліван Джейк — працював у командах Хіларі Клінтон, Барака Обами, а з кінця 2021 року займається питаннями нацбезпеки при Джо Байдені

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Джейк Салліван народився 28 листопада 1976 року в місті Берлінгтон, штат Вермонт, США. Дитинство провів у місті Міннеаполіс, штат Міннесота.

Освіта

Після закінчення середньої школи в Міннеаполісі Джейк вивчав міжнародні відносини, політику та право в Єльському та Оксфордському університеті.

Сім’я

Батько Саллівана працював журналістом і викладав в університеті, мати була соціальним працівником.

У 2015 році Джейк одружився з Маргарет Гудлендер. Вона — юрист за освітою (теж закінчила Єль). Маргарет працює в Університеті Нью-Гемпширу, де викладає конституційне та адміністративне право. Крім того, Маргарет — практикуючий адвокат.

Кар'єра

Під час навчання в Єлі та Оксфорді Салліван редагував студентські газети та журнали, очолював клуб дебатів. Після школи права Єльського університету молодий чоловік працював клерком в судах, був адвокатом, викладав на юридичному факультеті університету Сент-Томас в Міннесоті.

Завдяки роботі радником сенатора-демократа від Міннесоти Емі Клобушар Джейк познайомився з Хілларі Клінтон. У 2008 році дружина експрезидента США запросила Саллівана у своїй передвиборчий штаб. Після того як на праймеріз демократів переміг Барак Обама Джейк почав працювати й з ним, писав для них тексти виступів.

У січні 2009 року він обійняв посаду заступника голови адміністрації Держсекретаря США. Також Салліван в команді Хіларі Клінтон займався питаннями політичного планування.

У лютому 2013 року Джейк перейшов до адміністрації віцепрезидента. Джо Байден, який тоді обіймав цю посаду, призначив Саллівана радником з питань нацбезпеки. Він формував зовнішню політику США щодо Лівії, Сирії та М'янми.

У листопаді 2013 року брав участь в американській делегації на переговорах з іранською владою. Його підсумком стало підписання спільного плану дій, який передбачав короткострокову заморозку частини ядерної програми Ірану в обмін на ослаблення економічних санкцій. Влітку наступного року Салліван залишив держслужбу і почав викладати юриспруденцію в рідному Єлі.

У 2016 році Джейк знову приєднався до команди Клінтон на президентських виборах. Після її поразки Салліван зізнався, що відчуває гостру відповідальність за цю невдачу. 

Хоча саме він радив кандидатці від Демократичної партії зосередиться на агітаційній роботі в штатах Середнього Заходу. Тут була найбільша кількість людей, які вагалися перед виборами. І нездатність отримати тут більшість голосів в результаті й призвело до поразки Хіларі.

На початку 2017 року Джейк працював у консультаційній компанії, викладав у школі державної політики Карсі при Університеті Нью-Гемпширу, а до травня 2020 року був членом консультативної ради Microsoft. 

Наприкінці 2020 року Салліван повернувся на державну службу. При новообраному главі Білого дому він став радником з питань національної безпеки.

У березні 2022 року колишній президент Дональд Трамп подав до суду на представників команди Хіларі Клінтон, в тому числі й на Джейка Саллівана.

Колишній глава Білого дому звинуватив опонентів у змові з метою спровокувати скандал про його зв'язки з Росією. Але через пів року позов було відхилено. У лютому 2023 року федеральний суддя санкціонував Трампа та його адвоката майже на мільйон доларів, назвавши позов «абсолютно необґрунтованим».

Ще 11 лютого 2022 року Джейк публічно попередив про ймовірність вторгнення Росії в Україну до закінчення зимових Олімпійських ігор. Він закликав усіх американців негайно покинути Україну. У березні Салліван заявив про повномасштабну відповідь країн НАТО у випадку, якщо Росія нападе на будь-якого члена Альянсу.

У листопаді 2022 року ряд світових ЗМІ повідомляли, що Салліван протягом декількох місяців вів непублічні переговори з російською стороною про недопущення застосування зброї масового ураження. У лютому 2023 року він заявив, що Кремль вже програв війну: Україна не дала Росії зробити головного в цьому протистоянні — захопити Київ.

Компромат

Наприкінці 2021 року російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський відзначав, що Салліван є яскравим представником пропутінського угруповання в команді нинішнього президента США. 

Джейк володів акціями Microsoft і Alphabet на суму від 50 до 100 тисяч доларів, а також акціями Facebook на суму від 15 до 50 тисяч доларів. У березні 2021 року він обіцяв продати їх, коли в ЗМІ заговорили про можливий конфлікт інтересів чиновника. 

Салліван контролював міжвідомчу реакцію на січневу кібератаку на програмне забезпечення електронної пошти Microsoft Exchange. У Білому домі заявили, що радник Президента не бере участі в рішеннях, що безпосередньо стосуються Microsoft.

Декларація

ЗМІ повідомляють, що річна зарплата Саллівана в Білому домі становить 180 тисяч доларів на рік.

У 2020 році за роботу в Microsoft Джейк заробив 45 тисяч. У консультаційній фірмі Macro Advisory Partners на початку 2017 року він отримав не менше 135 тисяч.