Не всім тваринам насправді потрібна допомога людини
У Києві в лісах та парках почався справжній "білкопад" — це період, коли дитинчата білок підростають і починають все частіше випадати зі своїх гнізд. Через свій вік, під час падіння вони можуть отримувати травми і самостійно повернутися у свій притулок у них просто не вийде.
Якщо ви виявили білченя, що випало з гнізда, то не панікуйте і не намагайтеся взяти звірка в руки. Фахівці рекомендують дотримуватись кількох простих правил, які допоможуть врятувати життя гризуну.
Так, навесні дитинчата білок підростають і через свою допитливість починають часто випадати з гнізд. Також ті, хто набрав масу більчат, можуть "втрачати" мами-білки, які вирішили перекочувати з одного гнізда в інше.
Після падіння з дерева більчата можуть отримати травму — саме таким гризунам необхідна допомога людини, оскільки вони можуть стати видобутком тварин або просто загинути від отриманих каліцтв.
Фахівці наголошують, що не всі білизни, що випали з гнізда, потребують сторонньої допомоги. Не поспішайте забирати знайденого малюка — відійдіть убік і зачекайте деякий час. По своє дитинча цілком може прийти його мама, яка шукає "втрату".
Забирати дитинча треба виключно у випадках, коли ви переконаєтеся, що без допомоги людини він загине.
Якщо ви знайшли білченя, то дотримуйтесь наступних рекомендацій:
- дивіться на наявність травм. Якщо білка або білченя не активний/нерухомий, важко дихає і не тікає, коли його чіпають — значить йому дійсно погано і йому терміново потрібна допомога.
- зігрійте білченя, якщо воно холодне.
- якщо білченя без травм та ознак захворювань, то пошукайте маму білку або гніздо і по можливості покладіть його поряд.
- якщо протягом короткого проміжку часу мама білки не забере свою дитину, то покладіть її в коробку з грілкою і звернутися до найближчої ветеринарної клініки або до диспетчера команди порятунку тварин за номером +380 98 844 7937. їх точно подбають професіонали.
Вигодовування малюків дуже кропітка робота і якщо вирішили самостійно вигодувати білченя, то обов’язково попередньо проконсультуйтеся зі спеціалістами Команди порятунку тварин у Києві Kyiv Animal Rescue Group.
Раніше "Телеграф" розповідав про те, що у Києві почалася навала кліщів і в деяких районах уже борються з цими павукоподібними. Навіть якщо після укусу ви не помічаєте ніяких видимих симптомів, це не означає, що ви не заразилися небезпечною хворобою.