Україна не отримає заморожені $300 млрд Росії одразу: міністр США озвучила інший сценарій
Україна не отримає заморожені $300 млрд Росії одразу: міністр США озвучила інший сценарій

Україна не отримає заморожені $300 млрд Росії одразу: міністр США озвучила інший сценарій

Країни "Великої сімки" (G7) ще не вирішили, що робити із замороженими російськими активами, але навіть якщо їх повністю конфіскують, Україна не отримає їх в повному обсязі. Імовірний варіант, при якому буде вилучено лише відсотки за замороженими вкладами РФ.

Про це, як повідомляє Reuters, заявила міністр фінансів США Джанет Єллен. Вона запевняє, що США та їхні союзники абсолютно віддані подальшій підтримці України і тому продовжують вивчати можливості для розблокування майже $300 млрд. Але для початку американський парламент має схвалити пакет фінансової допомоги.

"З огляду на значний негативний вплив, який війна справила на глобальну економіку, це гуманітарний і моральний імператив під час економічної війни", - заявила Єллен.

Також вона застерегла США та інші країни від дебатів навколо допомоги Україні, оскільки це може надихнути владу країни-агресора.

"Я дійсно побоююся того, що Росія почала помічати ознаки втоми США та наших союзників, а також що нам стає все важче знайти способи підтримки України, і що це дає їм надію на те, що вони переживуть нас і дочекаться, коли наша рішучість звалиться". – сказала голова Департаменту казначейства.

Попри це Україна потребує постійної фінансової підтримки, через що постійно обговорюється можливість використання заморожених російських активів. Зокрема, це питання буде порушено на саміті Великої сімки (G7) 17 квітня, зазначила Джанет Єллен.

За її словами, зараз розглядаються різні можливості. Американський міністр наголосила, що навіть у разі конфіскації всіх заморожених російських активів уся сума не буде одномоментно передана Україні.

Один із найімовірніших сценаріїв – використовувати відсотки за замороженими російськими активами як заставу за кредитами чи облігаціями, випущеними для допомоги Україні. Країни ЄС вже зробили деякі кроки у цьому напрямі, що вітають у Вашингтоні.

Варто зазначити, що серед країн G7 немає єдності щодо питання, що робити із замороженими активами РФ. Тоді як США наполягають на тому, що міжнародне право має для цього міцну базу, Німеччина та Франція стурбовані тим, що це може створити небезпечний прецедент надалі. Але для використання відсотків від активів для застави за кредитами та облігаціями активи можна не заарештовувати.

За словами Єллен, західні чиновники займаються оцінкою ризиків, пов'язаних із будь-яким таким кроком, включаючи російські загрози дзеркальних дій. У будь-якому випадку, остаточне рішення буде ухвалено лідерами G7.

Раніше, як уже повідомляв OBOZ.UA, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) закликала передати заморожені активи центрального банку РФ на відновлення України, а також розширити дію конфіскації та на заарештовані в ЄС активи російських олігархів, які співпрацюють із Кремлем.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader