Спікера Джонсона закликали піти у відставку через позицію щодо допомоги Україні: він відреагував
Спікера Джонсона закликали піти у відставку через позицію щодо допомоги Україні: він відреагував

Спікера Джонсона закликали піти у відставку через позицію щодо допомоги Україні: він відреагував

Республіканський конгресмен Томас Массі, який виступає проти надання додаткової допомоги Україні, оголосив у вівторок про свій намір підтримати клопотання своєї колеги по партії Марджорі Тейлор Грін про відставку спікера Палати представників Майка Джонсона. Массі стверджує, що Джонсон повинен дозволити партії вибрати нового лідера, після чого подати у відставку.

Про це повідомляє The Wall Street Journal. Джонсон в той же день заявив, що залишиться на своїй посаді, попри те, що стикається з серйозним випробуванням свого лідерства, спровокованим спробами забезпечити фінансування України, Ізраїлю та інших закордонних союзників.

Джонсон наразі намагається пропустити складний законопроєкт, який складається з чотирьох частин, через Палату представників до кінця тижня. Він значною мірою сподівається на голоси демократів, але при цьому прагне зберегти свою посаду.

Останнім часом все більше республіканців висловлюють розчарування у його лідерстві. Депутати виражають занепокоєння щодо його ідеї ухвалити чотири окремі законопроєкти, об'єднати їх і направити до Сенату.

Нова загроза для спікерства Джонсона з'явилася, коли республіканець Томас Массі, який є відкритим критиком подальшої допомоги Україні, оголосив, що приєднається до Марджорі Тейлор Грін у її закликах про його відставку. Грін висловила цю думку минулого місяця, але поки що не намагалася домогтися голосування.

Массі висловив думку, що Джонсон має дозволити Республіканській партії обрати нового лідера і потім сам піти у відставку. Він стверджує, що зараз ідея про звільнення отримає більшу підтримку, ніж у жовтні, коли група з восьми бунтівних республіканців домоглася відставки колишнього спікера Кевіна Маккарті.

Цей крок Массі відбувся через поширене розчарування серед великого блоку консерваторів через те, що Джонсон часто звертався до демократів з проханням про допомогу в ухваленні законопроєктів, які стосуються фінансування уряду та інших важливих ініціатив.

"Я не піду у відставку, і, на мою думку, це абсурдне уявлення, що хтось може внести пропозицію про відставку, коли ми просто намагаємося виконувати свою роботу.

Нам потрібні тверді руки біля керма. Я вважаю себе спікером воєнного часу. Я не очікував, що цей шлях буде легким", – заявив Джонсон.

До кінця вівторка жоден інший республіканець не підтримав ідею про відставку, і не було жодних ознак того, що когось іншого можна було б розглядати як можливу заміну для Джонсона, якщо він був би усунутий з посади.

Джонсон знаходиться під значним тиском від Білого дому та багатьох законодавців, які вимагають швидкого прийняття рішення щодо фінансування України.

Після численних затримок Джонсон у понеділок увечері оприлюднив план внесення на розгляд Палати представників чотирьох окремих законопроєктів. Це була спроба виходу з тупика, в якому опинився пакет зовнішньої допомоги на суму 95 мільярдів доларів, затверджений Сенатом раніше цього року.

Лідери обох партій у Конгресі та президент Байден закликали Джонсона підтримати версію законопроєкту, яка була ухвалена Сенатом. Проте, замість цього, Джонсон вирішив розділити допомогу на частини, намагаючись обійти велику групу республіканців, включаючи Грін і Массі, які протистоять наданню більшої фінансової допомоги Україні.

Законодавці та помічники Джонсона у вівторок повідомили, що планом Джонсона є пропозиція розглядати заходи допомоги для України, Ізраїлю та Тайваню окремо, разом з іншими пріоритетними законопроєктами для Республіканської партії, такими як обмеження TikTok, а потім об'єднати їх і передати до Сенату у вигляді єдиного законопроєкту.

Конгресмен Френч Хілл вказав, що на конференції зросла кількість виступів на користь розгляду окремих законопроєктів, а не їх об'єднання в один.

Республіканці також висловили розчарування тим, що законопроєкт не включає жодних імміграційних заходів.

Як писав OBOZ.UA, США не допомагатимуть Україні збивати ворожі повітряні цілі в небі, як це робили для Ізраїлю. Говорячи про причину такого рішення, координатор Білого дому у сфері національної безпеки Джон Кірбі заявив, що "це різні конфлікти".

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader