Про це йдеться у висновках (резолюції) Європейської Ради за результатами зустрічі в Брюсселі та стратегічного обговорення відносин ЄС-Туреччина, повідомляє власкор Укрінформу.
“Європейський Союз має стратегічний інтерес у стабільному та безпечному середовищі у Східному Середземномор’ї та в розвитку співпраці та взаємовигідних відносин з Туреччиною”, - йдеться в документі.
Також зазначається, що ЄС зацікавлений у відновленні переговорів щодо кіпрського врегулювання.
“Європейський Союз надає особливого значення відновленню та прогресу в переговорах щодо кіпрського врегулювання для подальшого посилення співпраці між ЄС і Туреччиною”, - зазначається в документі.
Нагадується, що Європейська Рада залишається відданою врегулюванню кіпрської проблеми в рамках ООН, відповідно до відповідних резолюцій РБ ООН і принципів, на яких засновано Союз.
“Європейський Союз готовий відігравати активну роль у підтримці всіх етапів процесу під керівництвом ООН, маючи в своєму розпорядженні всі відповідні засоби”, - вказано в резолюції.
Як повідомляв Укрінформ, глави держав та урядів країн Євросоюзу, які проводять в Брюсселі дводенну зустріч в форматі Європейської ради, закликали Раду ЄС та країни-члени терміново забезпечити Україну засобами протиповітряної оборони та ракетами, яких Україна потребує для захисту від повітряних атак Росії.
Як відомо, острів Кіпр розділений на дві частини в 1974 році – після турецької інтервенції, яка сталася внаслідок перевороту в Нікосії, що мав на меті об’єднання з Грецією. Етнічний склад населення -78% греків-кіпріотів та 18% турків-кіпріотів. Острів розділений на дві частини: Турецька Республіка Північний Кіпр та Республіка Кіпр. Місто Нікосія (столиця Кіпру) розділена також на дві частини.