Камені з неба і цунамі. У Тихому океані прокинулося "Вогняне кільце", вчені побоюються найгіршого
Камені з неба і цунамі. У Тихому океані прокинулося "Вогняне кільце", вчені побоюються найгіршого

Камені з неба і цунамі. У Тихому океані прокинулося "Вогняне кільце", вчені побоюються найгіршого

Експерти оголосили евакуацію і найвищий рівень небезпеки, бояться, що виверження підводного вулкана може спричинити цунамі.

16 квітня індонезійський стратовулкан Руанг вивергнувся, вивергнувши в небо двокілометровий стовп попелу, наступного дня виверження повторилися чотири рази протягом дня. Попри те, що висота вулкана становить лише 725 метрів над рівнем моря, статус небезпеки підняли до 4 рівня — максимально можливого рівня системи, пише Science Alert.

Після кількох вивержень у середу місцева влада ухвалила рішення підвищити рівень тривоги до максимально можливого, а також розширила "зону відчуження" до 6 кілометрів. Понад 800 людей були змушені покинути свої будинки в селах на острові Руанг — їх перемістили на сусідній острів Тагуланданг, розташований більш ніж за 100 кілометрів на північ від столиці провінції.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Про необхідність евакуації повідомило місцеве Агентство вулканології, коли закликало місцеву владу розширити небезпечну зону до 6 кілометрів. Експерти так попередили місцевих жителів про те, що їм варто бути готовими до потенційного викиду каміння, гарячих уламків і цунамі, яке може виникнути через руйнування тіла вулкана в море.

За словами глави вулканологічного агентства Індонезії Хендра Гунавана, рівень тривоги було піднято до максимального на підставі результатів візуальних та інструментальних спостережень. Перше виверження Руанга сталося пізно ввечері у вівторок, 16 квітня, воно підняло в небо двокілометровий стовп попелу. Повторне виверження вулкана відбулося через кілька днів, а стовп попелу і пилу піднявся вже на 2,5 кілометра.

Зазначимо, що ще 16 квітня Агентство вулканології попереджало про можливе виверження вулкана, адже його вулканічна активність зросла після двох землетрусів, які були зафіксовані за останні кілька тижнів.

Вчені зазначають, що Індонезія часто відчуває сейсмічну і вулканічну активність, оскільки розташована на Тихоокеанському "Вогняному кільці" — дузі, по якій стикаються тектонічні плити. Ця дуга простягається від Японії через Південно-Східну Азію і через Тихоокеанський басейн.

Раніше Фокус писав про те, що на тілі Землі з'явиться ще одне "вогняне кільце": вчені знають, де воно утворюється.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader