Дослідники використали музику, щоб врятувати морське життя від вимирання — який план вони розробили.
Кліматична криза і закипання Землі позначилися буквально на всьому живому на планеті, причому як на суші, так і в океані. Нові дослідження все частіше показують, що життя у Світовому океані вже неймовірно постраждало: тварини все частіше мігрують і опиняються на незвіданих раніше територіях, а більшість коралових рифів в океані вже побіліли. Якщо температура продовжить підвищуватися, корали можуть почорніти та врешті-решт помруть, пише IFLScience.
Згідно з найгіршими прогнозами, вже до кінця століття ми можемо втратити близько 90% усіх коралових рифів на Землі. Щоб не допустити цього масового вимирання, вчені намагаються відшукати ефективні способи їхнього порятунку.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
У новому дослідженні група вчених на Мальдівах використовувала звуки, щоб привернути увагу молодих коралів. З боку може здатися, що коралові рифи нерухомі й мовчазні, проте це зовсім не так. Насправді здоровий кораловий риф набагато активніший і "балакучий", ніж ми могли б припустити.
У новому дослідженні вчені використовували звуки здорового рифа, щоб заманити молодих коралів оселитися в порожніх і занадто тихих рифах. Команда вважає, що приплив "свіжої крові" може повернути кораловим рифам процвітання.
За словами професора Стіва Сімпсона з Бристольського університету, він із колегами вивчав ландшафт підводного середовища, щоб зрозуміти, що ці звуки можуть розповісти про здоров'я свого середовища проживання. Зазначимо, що цей метод називається "екоакустика" і широко використовується морськими біологами.
Раніше вчені вже виявили, що зоопланктон може відчувати здоровий чи ні кораловий риф, і може плисти до здорового, минаючи всі інші. У своєму дослідженні команда використовувала звукові системи, оскільки раніше вчені виявили, що попри відсутність вух і мозку, корали відчувають звук і рухаються на нього. Дослідники також з'ясували, що личинки коралів уловлюють звук за допомогою пухнастих волоскових клітин.
Сімпсон зазначає, що у своїй роботі вони з колегами використовували динаміки, щоб імітувати здорове середовище з погляду звукового ландшафту. У такий спосіб вчені заманюють молодих коралів і рибу, внаслідок чого може зародитися здоровий риф.
Вчені зазначають, що цей підхід все ще є експериментальним, а тому не використовується широко. Наразі вчені тестують метод у масштабах Австралії з упором на рибні спільноти. Дослідники планують заманити молодняк на рифи, а потім перевірити через рік, як йдуть справи на кораловому рифі.
Ні для кого не секрет, що корали та рифи страждають від змін довкілля, спричинених кліматичною кризою, що триває, але, як закликає Сімпсон, з'явиться світло в кінці тунелю, якщо ми зможемо пережити наступні кілька десятиліть випробувань.
Раніше Фокус писав про те, що попереду лише чорнота і смерть: життя в океанах Землі перебуває за крок від загибелі.