ЄС продовжує закупівлю російського СПГ: ідея ввести ембарго опинилася на межі зриву
ЄС продовжує закупівлю російського СПГ: ідея ввести ембарго опинилася на межі зриву

ЄС продовжує закупівлю російського СПГ: ідея ввести ембарго опинилася на межі зриву

Ідея зупинити закупки російського скрапленого природного газу (СПГ) стикнулась з серйозними проблемами. Регулятор енергетики ЄС Acer у своєму звіті повідомив про те, що Євросоюзу доведеться продовжити імпорт СПГ, щоб уникнути енергетичної кризи.

Про це повідомляє Financial Times. На початку квітня Європейський парламент ухвалив ініціативу, яка дозволить заборонити імпорт російського зрідженого природного газу.

Однак регулятор енергетики ЄС Acer, зазначив, що хоча певна група країн-членів намагається заборонити закупівлі газу з Москви, все ж блок має продовжувати імпортувати російський СПГ, щоб запобігти енергетичному шоку. Експерти зазначають, що це особливо актуально у зв'язку з тим, що постачання трубопровідного газу з Росії значно зменшиться наприкінці цього року.

"Зменшення російського імпорту СПГ слід розглядати поступово", – зазначено в звіті Acer, що відображає важкість забезпечення енергетичної безпеки ЄС у контексті балансування відносин із Росією та фінансових інтересів країн-членів. На думку регулятора, необхідно уникати раптових рішень щодо обмеження імпорту російського газу.

У 2022 році ЄС зумів замінити російський трубопровідний газ СПГ після вторгнення Росії в Україну. Проте світовий газовий ринок залишається напруженим, а цього року енергетичні ринки стали нестабільними через можливу ескалацію конфліктів у регіоні Близького Сходу та підвищену напругу з Іраном.

Європейський Союз, намагаючись зменшити залежність від російського газу, збільшив закупівлі СПГ як у країн Росії, так і в інших країн-постачальників. Проте зараз Росія залишається другим за обсягами постачальником СПГ в ЄС.

Тим часом, деякі країни, зокрема Швеція, Фінляндія та країни Балтії, настоюють на тому, щоб Європейський Союз повністю заборонив імпорт російського СПГ. Однак це вимагає одностайності всіх країн-членів та певного часу для впровадження.

Порушення контрактів на постачання газу може призвести до серйозних фінансових штрафів для європейських компаній. Наразі європейські компанії радять уникати купівлі російського газу.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, глава Європейського центрального банку(ЄЦБ) Крістін Лагард виступила із заявою в якій осудила пропозиції США щодо використання заморожених активів Росіїдля фінансування військової допомоги Україні. Та наголосила на їхньому порушення міжнародного права та можливі наслідки.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader