Уряд Іспанії найближчими тижнями ухвалить рішення про визнання Палестини як держави, незалежно від того, чи приєднаються інші країни ЄС до цього рішення.
Про це повідомляє Euractiv.
Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес провів низку двосторонніх зустрічей у Брюсселі з іншими європейськими лідерами, щоб проаналізувати ситуацію на Близькому Сході, пояснити позицію Мадрида і скоординувати дії.
Джерела видання повідомили, що незалежно від того, чи приєднаються інші країни ЄС до позиції Іспанії щодо визнання палестинської державності, іспанський уряд уже ухвалив політичне рішення і зробить цей сміливий крок, як нещодавно заявив Санчес, до кінця поточного шестимісячного періоду.
Джерела заявляють, що цей крок, який підтримав іспанський парламент 2014 року і, згідно з багатьма нещодавніми опитуваннями, має сильну підтримку серед іспанського населення, "буде ухвалено впродовж кількох тижнів, а не місяців".
Нещодавно Санчес здійснив поїздку кількома країнами ЄС з метою просування ідеї визнання палестинської державності, а в середу в Брюсселі, на полях саміту ЄС-27, іспанський прем'єр-міністр зустрівся зі своїми колегами з Мальти Робертом Абелою та Люксембургу Люком Фріденом.
З Абелою вже було досягнуто згоди про визнання Палестини, оскільки вони ратифікували зобов'язання, підписане Іспанією, Мальтою, Словенією та Ірландією 22 березня.
Палестина - де-юре незалежна частково визнана держава на Близькому Сході, що перебуває в процесі створення. Незалежність Палестини визнали 138 із 193 держав - членів ООН.
Сполучені Штати наклали вето на проект резолюції про надання Палестині повноправного членства в Організації Об'єднаних Націй. Рішення Вашингтона підтримали дванадцять держав за мінімально необхідних дев'яти.