Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Guardian.
Міжнародний фонд для України, очолюваний Британією, формують дев'ять країн. Критики стверджують, що він надто повільно постачає озброєння.
З £900 млн ($1,113 млрд), виділених урядами за останні два роки, з яких £500 млн надійшли від Великої Британії, було освоєно лише £404 млн.
Міністри оборони країн-донорів визнали, що частина озброєння, передбаченого укладеними контрактами, не прибуде в Україну до весни наступного року.
За словами керівників відомств, затримки зумовлені необхідністю оцінки кожної з величезної кількості оборонних компаній, які взяли участь у тендерах на отримання контрактів.
Міжнародний фонд для України було створено в серпні 2022 року для фінансування підготовки військових та озброєння для України після російського повномасштабного вторгнення.
Він був задуманий як гнучкий фонд з низьким рівнем бюрократії, яким розпоряджається Міністерство оборони від імені виконавчої групи за участю Великої Британії, Норвегії, Нідерландів, Данії, Швеції та Литви.
Кошти для фонду виділили Данія (£133 млн), Ісландія (£3 млн), Литва (£5), Нідерланди (£110), Норвегія (£119 млн), Швеція (£26 млн), Австралія (£26 млн) і Нова Зеландія (£4 млн).
З цього фонду було профінансовано понад 100 безпілотних авіаційних комплексів, 80 машин для знищення невибухових перешкод, допомогу в будівництві оборонних позицій, радари ППО.
Як повідомляв Укрінформ, у Великій Британії розглядають можливість надання Україні прототипу лазерної зброї DragonFire, яка може збивати дрони і ракети.
Фото: Bloomberg