Відповідно до закону, під час перевірки документів представники ТЦК та правоохоронці можуть здійснювати фото- та відеофіксацію. А дійсність документів перевірятиметься з використанням реєстру призовників.
В Україні ухвалили новий закон про мобілізацію № 3633-IX, підписаний президентом 16 квітня. Згідно з цим законом, усі чоловіки віком від 18 до 60 років зобов'язані завжди мати при собі військово-обліковий документ. Фокус розібрався, хто має право перевіряти військовий квиток в українців.
Відповідно до закону, військово-обліковий документ повинні носити при собі всі громадяни чоловічої статі зазначеного віку, незалежно від того, перебувають вони на військовому обліку чи ні. Навіть ті, хто був виключений з обліку, повинні мати при собі військовий квиток.
Перевіряти наявність військового квитка можуть уповноважені представники територіального центру комплектування і соціальної підтримки(ТЦК і СП), поліція та прикордонники у спеціальних місцях, включно з прикордонною смугою, контрольованими прикордонними районами та пунктами пропуску через державний кордон України.
Крім того, під час перевірки документів представники ТЦК та правоохоронці можуть здійснювати фото- та відеофіксацію. Дійсність військово-облікових документів перевірятиметься з використанням Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів.
Таким чином перевіряти військовий квиток можуть :
- поліцейські;
- співробітники ТЦК;
- прикордонники в прикордонній території.
Що таке військово-обліковий документ
До військово-навчальних документів належать:
- посвідчення про приписку до призовної дільниці;
- військовий квиток;
- тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.
Нагадаємо, 18 травня набуде чинності новий закон про мобілізацію. Документом визначено категорії військовозобов'язаних громадян, які мають право на відстрочку від призову.
Нагадаємо також, студентам державних і комунальних вишів дозволили виїжджати за кордон, однак це не стосується приватних закладів. Адже навчальні заклади, які беруть участь у програмах академічної мобільності, для покриття витрат фінансують із державного або місцевого бюджету.