Про це кореспондентові Укрінформу по завершенні візиту розповів голова делегації народний депутат Сергій Іонушас.
За його словами, основною метою візиту було ознайомлення із функціонуванням системи військової юстиції у Канаді, але були порушені й інші теми. “Серед інших посадовців, ми зустрічалися зі спікером Палати громад. Окрім питань військової юстиції, ми говорили про потреби України з точки зору необхідності отримання ракет, броньованих автомобілів, певну кількість яких канадці нам вже передали”, - сказав Іонушас.
Він додав, що під час візиту йшлося також про “продовження й поглиблення програми тренувань для наших військових”. “Було досить цікаво поспілкуватися безпосередньо із командирами, які тренували наших військових у Британії й дізнатися, що саме вони хочуть змінити. Ми обов’язково поспілкуємося з нашим Комітетом з питань безпеки, оборони й розвідки”, - зазначив депутат.
На його переконання, візит української парламентської делегації до Канади з політичної точки зору був продуктивним, особливо з огляду на внесення до канадського парламенту проєкту державного бюджету на наступний рік. “Під час зустрічей із колегами ми мали змогу детальніше розповісти про наші потреби у військовій допомозі. Вважаю, що на тлі внесення законопроєкту, наш візит був успішним. Звісно, ми потребуємо більше, але наразі рішення було ухвалене й ми очікуємо на допомогу”, - підсумував він.
Як повідомляв Укрінформ, загалом оприлюдненим цього тижня проєктом державного бюджету Канади передбачено виділення близько 1,2 млрд дол. США на різноманітну військову летальну й не летальну допомогу Україні, але ці кошти будуть виділені протягом п’яти років. Також цього року Канада надасть Україні 137,2 млн євро позик на відбудову й близько 2 млрд дол. США пільгових кредитних коштів на підтримку функціонування держави, однак більшість цих коштів вже була перерахована.
Фото надані посольством України в Канаді