Аргентина подала офіційний запит на отримання статусу глобального партнера НАТО
Аргентина подала офіційний запит на отримання статусу глобального партнера НАТО

Аргентина подала офіційний запит на отримання статусу глобального партнера НАТО

Аргентина подала офіційний запит на отримання статусу глобального партнера НАТО

Новий статус міг би дозволити країні отримати доступ до передових технологій, систем безпеки і тренувань.

Аргентина подала офіційний запит на отримання статусу глобального партнера НАТО, який має відкрити шлях до тіснішої політичної та безпекової співпраці з Альянсом у той час, коли уряд президента країни Хав'єра Мілея намагається посилити зв'язки із західними державами та залучити інвестиції, повідомляє AP.

Запит надійшов у той час, коли заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане провів переговори про виклики регіональній безпеці з аргентинським міністром оборони Луїсом Петрі, який перебував з візитом у Брюсселі.

Джоане привітав заявку Аргентини на отримання статусу акредитованого партнера Альянсу - роль, яка цінується більше, ніж "союзник", для країн, які не знаходяться в географічному регіоні НАТО і не зобов'язані брати участь у колективних військових діях. 

Новий статус міг би дозволити Аргентині отримати доступ до передових технологій, систем безпеки і тренувань, які раніше були їй недоступні.

"Аргентина відіграє важливу роль в Латинській Америці", - сказав Джоане, додавши, що тісніша політична й практична співпраця може принести користь обом сторонам.

Формальне партнерство з Альянсом вимагає консенсусу всіх 32 членів НАТО. Зв'язки Аргентини з ключовим союзником по НАТО - Великою Британією, залишаються напруженими з 1982 року, коли між країнами тривала війна за Фолклендські острови.

Серед інших глобальних партнерів Альянсу - Афганістан, Австралія, Ірак, Японія, Південна Корея, Монголія, Нова Зеландія, Пакистан і Японія. Наразі єдиним партнером НАТО в Латинській Америці є Колумбія.

Надання країні статусу "глобального партнера" не означає, що союзники по НАТО стануть на її захист у разі нападу. 

Діалог НАТО з Аргентиною розпочався у 1990-х роках. 

Мілей просуває радикальну лібертаріанську програму, спрямовану на скасування багаторічних протекціоністських торговельних заходів, надмірних витрат і руйнівного міжнародного боргу, які занурили економіку країни у спад

За останні чотири місяці на посаді президента він змінив зовнішню політику Аргентини, зокрема, посиливши зв'язки з США, що є частиною зусиль, спрямованих на повернення Аргентині провідної ролі у світовій економіці після того, як попередні адміністрації допустили занепад відносин з Вашингтоном та європейськими союзниками. Уряд Мілея також прагне отримати переваги у сфері безпеки через потепління зв'язків із західними країнами.

Джерело матеріала