Сполучені Штати наразі схиляються до рішення відправки на допомогу в Україну додаткових військових радників. Про таку можливість розповів речник Пентагону генерал-майор Патрік Райдер.
"Протягом цього конфлікту Міністерство оборони переглядало і коригувало нашу присутність в Україні відповідно до зміни умов безпеки. Наразі ми розглядаємо можливість направлення кількох додаткових радників для посилення ODC, Офісу оборонного співробітництва при посольстві", – цитує Politico слова Райдера.
"Це є останнім доказом американської прихильності Україні, оскільки Росія, схоже, набирає обертів у дворічному конфлікті", – вважає видання.
Речник Пентагону окремо підкреслив, що ці радники не виконуватимуть бойових завдань, а лише "надаватимуть консультації" і "підтримуватимуть український уряд і захисників". Він відмовився назвати конкретні дату та кількість, на яку збільшать персонал ODC. При цьому Райдер послався на міркування безпеки.
У свою чергу, видання, посилаясь на неназвані джерела, припустило зростання кількості американських військових в Україні на 60 осіб. З них лише один-два, може три людини буде "надавати консультації". Інші будуть задіяні у логістиці військової допомоги, та у питаннях технічного обслуговування наданого США військового обладнання.
За словами джерел видання, збільшення контингенту ODC знадобилося через ухвалу Палатою представників військової допомоги Україні. Після відповідної ухвали у Сенаті та підписа президента США, до України знов буде йти американська військова допомога і, вочевидь, її буде більше, ніж раніше.
ODC складається з персоналу Міністерства оборони. Але Офіс є частиною американського посольства. Він виконує різноманітні консультативні та допоміжні місії – виключно небойові.
Як повідомляв OBOZ.UA, американська Палата представників 20 квітня провела голосування щодо подальшого надання допомоги Україні і підтримала відповідний законопроект. "За" – 311 голосів. Після того, як час для голосування добіг кінця, прихильники України в Палаті представників почали аплодувати і скандувати "Ukraine!".
Документ передбачає фінансування 60,8 мільярда доларів на допомогу нашій країні.
В адміністрації Байдена вже заявили, що постачання військової допомоги Києву розпочнеться "відразу" після схвалення законопроєкту з додатковим фінансуванням. Президент США обіцяв, що підпише документ негайно.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!