Їдемо досліджувати область, яка має площу більшу за весь Ізраїль
Їдемо досліджувати область, яка має площу більшу за весь Ізраїль

Їдемо досліджувати область, яка має площу більшу за весь Ізраїль

Житомир посідає далеко не перше місце в туристичному рейтингу українців. Більшість вважає, що тут немає цікавих локацій. Однак, це зовсім не так. Це одне з найстаріших міст України. Тому завітати сюди точно треба.

Що подивитися в історичному центрі Полісся — зараз розкажемо.

Підвісний міст через Тетерів

Знайомство з Житомиром радимо розпочати з цієї переправи. Звідси відкриваються прекрасні краєвиди на схили річки, а також на старі райони міста.

Інженерна конструкція розташована в парку імені Гагаріна. Проєкт реалізовували перед проведенням Олімпійських ігор. Планувалося звести декілька підвісних мостів, а біля них висадити сади та побудувати нові житлові масиви. Здалеку пейзажі мали наче літати в повітрі.

Але з усього задуманого грошей вистачило тільки на одну переправу. Від іншого, на жаль, швидко відмовилися. На світ так і не зʼявилися лижні траси, канатна дорога, алеї, фонтани тощо.

До речі, в народі конструкція має дві назви: Зарічанський та Міст закоханих. За традицією, тут пари вішають замки, а ключі від них викидають у воду. А ще це найулюбленіше місце фотографів. Та й не дивно. Тут можна зробити красиві світлини будь-якої пори.

Їдемо досліджувати область, яка має площу більшу за весь Ізраїль

Будинок-серце

На перехресті вулиці Театральної та площі Перемоги красується унікальна споруда. Забудові понад 120 років, але вона досі не втратила свого шарму.

Насправді зовнішній вигляд трьохповерхівки — не примха архітектора, а вимушене рішення. Територія, яка відводилася під будівництво, не дозволяла звести стандартний дім. Тому стіни довелося робити не під прямим, а під гострим кутом.

Будинок має декілька прізвиськ. Його ще називають "химерою" та "пласким". Тож не тільки в Одесі чи у Львові є "сплющені" споруди.

Дім виконаний у формі трикутника. Зверху він нагадує серце. Спочатку забудова зводилася як міське пожежне відділення. Але існують й інші версії. Дехто вважає, що тут розміщувався центр розпусти. За ще одним варіантом: незвична конструкція це подарунок заможного торговця своїй дівчині в знак кохання.

Їдемо досліджувати область, яка має площу більшу за весь Ізраїль

Музей академіка Корольова

Виставкову експозицію не просто так розмістили в Житомирі. Це мала Батьківщина відомого вченого. Тут можна ознайомитися з космічною спадщиною України. В меморіальному будинку розміщені зразки ґрунту з Місяця, макети апаратів, що фотографували супутник та зробили першу висадку на нього. Є тут окремі частинки луноходів: антени, двигуни, шестерні тощо.

Також у музеї зберігаються конструкції перших балістичних та інших видів ракет. Але, на жаль, на сьогодні ця зброя в українців викликає не найприємніші емоції. Тож якщо вам стає зле тільки від одного слова, краще обходьте такі стенди. Хочеться сказати лише одне: розробки Корольова активно використовувалися для дослідження верхніх шарів атмосфери, а не для війни.

Їдемо досліджувати область, яка має площу більшу за весь Ізраїль

Скеля "Голова Чацького"

На лівому березі річки Тетерів знаходиться пам’ятник, який створила сама флора. Досі не відомо на честь кого назване узгір’я. За однією з легенд природна пам’ятка уособлює мужнього козака, який стрибнув разом зі своїм конем у глибокі води.

За іншою версією: скеля нагадує житомирянам Тадеуша Чацького — польського можновладця, який заклав декілька навчальних закладів в Україні. Завдяки йому в Житомирі заснували першу Волинську гімназію, на базі якої згодом відкрили університет імені Івана Франка.

Особняк Філіппова

Маловідома перлина Житомирщини розташована на розі вулиць Великої Бердичівської та Шевченка. Маєток має цікаву історію. Спочатку на його місці стояла дерев’яна садиба, яку придбав місцевий нотаріус. Деякий час новий власник не мав достатньо коштів, щоб провести масштабну реконструкцію. Але згодом його статки збільшилися, і на території непримітної будівлі виріс справжній архітектурний шедевр.

Забудова набула виражених рис бароко. Фасад обрамили білі арки та пишна ліпнина, а старезні вікна замінили стильні округлі шибки.

До початку Жовтневої революції стіни особняка приймали як гостей господаря, так і його клієнтів. Дім поділили на дві секції: домашню та робочу. Іван Філіпов користувався не аби якою популярністю. До нього навіть приїжджали люди з Волинського повіту.

Нині споруда повністю відреставрована. Сьогодні тут розміщено декілька організацій: управління юстиції та культури, а також місцевий РАЦС.

Їдемо досліджувати область, яка має площу більшу за весь Ізраїль

Досліджуйте простори нашої країни. Навіть непримітні міста мають безліч атракцій, які треба побачити хоча б раз у житті. І Житомир – не виключення.

Раніше OBOZ.UA розповідав про цікаві локації Чернівців.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader