Велика удача: археологи знайшли частину колони Юпітера під час розкопок у Німеччині
Велика удача: археологи знайшли частину колони Юпітера під час розкопок у Німеччині

Велика удача: археологи знайшли частину колони Юпітера під час розкопок у Німеччині

Археологи знайшли частину колони Юпітера під час дослідження римського форту, побудованого у Штутгарті близько 90 року нашої ери. Виявлена дослідниками статуя зображає фігуру з людською головою, але нижньою частиною тулуба змії.

Археологи, які досліджують історію Штутгарта, Німеччина, нещодавно зробили відкриття на місці давньоримського форту міста. Вони знайшли стародавню статую, яка зображала римського бога, пише HeritageDaily.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

За часів Римської імперії в Штутгарті знаходився форт, відомий як Castra stativa. Побудований близько 90 року нашої ери, цей форт захищав вілли в Штутгартському басейні і стежив за важливим шляхом, що з'єднував Майнц з Аугсбургом.

Команда археологів з ArchaeoBW та Державного управління з охорони пам'яток (LAD) виявила артефакт на території Альтенбурзької школи. Поряд із залишками форту вони розкопали кам'яну скульптуру з пісковику.

Ця статуя заввишки близько 30 сантиметрів зображує фігуру з людською головою, але нижньою частиною тулуба змії. Ймовірно, таке поєднання свідчить про те, що ця фігура є сумішшю римських і германських релігійних вірувань.

Експерти вважають, що колись ця статуя була частиною колони, присвяченої Юпітеру, одному з головних богів римського пантеону. В ті часи подібні статуї прикрашали високі колони на публічних площах, демонструючи могутність і силу богів.

Ця знахідка не єдина в своєму роді. Подібні статуї були знайдені в цій місцевості, деякі з них зберігаються в колекціях Державного музею Вюртемберга.

Важливо Місце смерті першого імператора: археологи розкопали віллу, в якій помер Август (фото)

Регіональна рада Штутгарда заявила: "Загалом, це велика удача, що нещодавно знайдену статую можна пов’язати з фрагментом, який довгий час зберігався в депо Державного музею Вюртемберга".

Тепер вони можуть скласти по шматочках, як могла виглядати велична колона Юпітера в стародавньому Штутгарті.

Раніше ми розповідали про скарб часів Сонячної династії, знайдений в Індії. Дослідники виявили понад 3 тис. монет, які датуються III та IV століттями.

Також ми розповідали про місце, в якому помер перший імператор Стародавнього Риму. Археологи знайшли його віллу на північній стороні Везувію.

Джерело матеріала
loader