Учні перших класів не розуміють в середньому 40% від почутого української мовою на уроках у школах. Водночас, тих школярів, які не можуть зрозуміти більше половини почутого виявилося 65%, і майже третина дітей не розуміють більше 75% матеріалу під час навчання.
Про це повідомив засновник громадської організації "Спільномова", яка проводила дослідження у школах Києва, Андрій Ковальов у Facebook. Дослідники припускають, що така ситуація повʼязана також із невтішними результатами українських підлітків на PISA-2022. Зокрема, 41% школярів не опанували читання з розумінням на базовому рівні.
"Отже, в середньому діти в 1 класі не розуміють 40% від почутого від модератора, 65% (2/3) від всіх дітей не розуміють більше 50% почутого, 29% (майже 1/3) не розуміють більше 75% почутого. Ці результати показані на графіках – зверніть увагу на кореляцію між % активного словникового запасу та % розуміння почутого", – написав Ковальов.
Він пояснив, що розуміння почутого є однією з основних компетентностей для початкової школи, від якої залежить ефективність навчання вцілому.
Попередні дослідження, які проводила організація в садках, показали, що 85% 5-річних дітей в Києві володіють українською мовою на недостатньому рівні.
За словами Ковальова, тема мовного середовища стає все більш важливою для батьків дітей при виборі навчального закладу.
Раніше OBOZ.UA розповідав, щокожна п'ята дитина в садочках Києва не розуміє української мови.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!