Повне "вимикання": скільки потрібно ракет ATACMS для знищення російської ППО в Криму
Повне "вимикання": скільки потрібно ракет ATACMS для знищення російської ППО в Криму

Повне "вимикання": скільки потрібно ракет ATACMS для знищення російської ППО в Криму

Російська ППО в Криму складається з трьох підрозділів, з яких два полки мають комплекси великого радіуса дії ЗРК С-400. Для цих систем становлять серйозну загрозу ракети типу ATACMS через низький показник перехоплення, розповів військовий експерт Олександр Коваленко.

Для знищення російської протиповітряної оборони в тимчасово окупованому Криму необхідно щонайменше 24 ракети ATACMS. Про це повідомив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко у матеріалі для OBOZ.UA.

Він розповів, що російська ППО на півострові складається з трьох підрозділів — 18-го зенітно-ракетного полку (дивізіони на мисі Тарханкут, у Джанкої та Феодосії), 12-го зенітно-ракетного полку (Євпаторія і Севастополь) й 3-го радіотехнічного полку (мис Тарханкут). Тоді як два полки мають комплекси великого радіуса дії ЗРК С-400.

Коваленко нагадав, що в Джанкої було знищено дивізіон за допомогою шести ракет ATACMS, у результаті чого північ півострова виявилася не прикритою для середньо- й великогабаритних обʼєктів. Тоді як в разі знищення дивізіону у Феодосії не прикритим буде маршрут із півночі на південний схід Криму.

"Загалом удар шести ракет MGM-140B Block 1A по аеродрому поблизу Джанкоя вивів із боєздатного стану весь дивізіон 18-го ЗРП. Тобто це мінімальний показник ефективного залучення цієї компоненти, і його слід розглядати як базовий", — сказав Олександр Коваленко.

Він зазначив, що виведення з ладу інших дивізіонів потрібно від шести та більше ракет. У результаті для виведення з боєздатного стану російську ППО великого радіуса дії типу ЗРК С-400 в Криму потрібно щонайменше 24 ракети ATACMS. Експерт додав, що низький показник перехоплення ATACMS свідчить про серйозну загрозу для ЗРК С-400, що в результаті може призвести до повного "вимикання" Криму з ППО великого радіуса дії.

Нагадаємо, 21 квітня голова сенатського комітету з питань розвідки Марк Ворнер повідомив, що Україна може отримати ракети ATACMS до кінця тижня. Зокрема, це відбудеться після того, як Сенат схвалить законопроєкт про допомогу, а президент Джо Байден підпише.

19 квітня у ЗМІ повідомили, що Україна могла ударити по російській авіабазі в Джанкої в тимчасово окупованому Криму за допомогою ракет ATACMS. У результаті противник втратив щонайменше чотири пускові установки С-400.

Теги за темою
Крим
Джерело матеріала
loader
loader