Астрономи виявили нову молекулу в космосі: одна з найбільших серед відомих
Астрономи виявили нову молекулу в космосі: одна з найбільших серед відомих

Астрономи виявили нову молекулу в космосі: одна з найбільших серед відомих

Уперше вчені виявили в одному з регіонів утворення зірок раніше невідому молекулу.

Автори дослідження, опублікованого в журналі Astrophysical Journal Letters, уперше виявили в космосі одну з найбільших і найскладніших молекул — 2-метоксіетанол, яка складається з 13 атомів, пише Phys.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

За словами вчених, мета дослідження полягає в тому, щоб з'ясувати, які молекули присутні в регіонах космосу, де відбувається виникнення зірок, а потім і планет навколо них. Таким чином можна отримати дані про розвиток хімії в космосі паралельно з процесом формування зірок і планет.

У результаті за допомогою унікальних "відбитків" світла, які залишають ті чи інші молекули, можна зробити нові дивовижні відкриття. Щоб виявити нові молекули в космосі, потрібно мати уявлення про те, яку молекулу вчені хочуть знайти, а потім вже шукають спектр світла такої молекули в космосі. Одна з цілей полягала у виявленні раніше неспостережуваної в космосі молекули 2-метоксіетанол, адже вона є однією з найскладніших і найбільших молекул з усіх, які коли-небудь бачили в космосі.

На основі наявних даних про молекулу астрономи розпочали її пошук за допомогою радіотелескопа ALMA у двох регіонах, де утворюються нові зірки під назвою NGC 6334I та IRAS 16293-2422B. Саме в першому регіоні було виявлено сигнал цієї складної молекули.

Молекула 2-метоксіетанолу складається з 13 атомів і є досить великою за космічними стандартами. Досі за межами Сонячної системи було виявлено тільки 6 молекул, які складаються з більшої кількості атомів.

Відкриття нових молекул допомагають астрономам краще зрозуміти розвиток молекулярної складності в космосі під час процесу формування зірок. Це розширює знання вчених про те, наскільки ефективно можуть утворюватися великі молекули і за допомогою яких конкретних реакцій.

За словами вчених, тепер у них є унікальна можливість вивчити, як різні фізичні умови у двох регіонах утворення зірок можуть впливати на хімічні процеси в космосі.

Як уже писав Фокус, ракета Rocket Lab вивела на орбіту нове сонячне вітрило NASA. Технологія сонячного вітрила є більш ефективним засобом для переміщення космічних апаратів у просторі.

Також Фокус писав про те, що за допомогою наземного телескопа астрономи зробили знімок дійсно дивовижної галактики, яка не схожа на всі інші. Це лінзоподібна галактика з полярним кільцем, і вона є представником дуже рідкісного типу галактик.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader