Бої за Часів Яр: що відбувається у місті, до якого наближаються ЗС РФ, — WSJ
Бої за Часів Яр: що відбувається у місті, до якого наближаються ЗС РФ, — WSJ

Бої за Часів Яр: що відбувається у місті, до якого наближаються ЗС РФ, — WSJ

Якщо росіяни займуть позиції на височині біля Часового Яру, в межах досяжності опиняться три великі міста Донбасу. Для прориву ворог використовує артилерію, авіабомби та дрони, які заважають постачанню підрозділів ЗСУ.

ЗС РФ б'ють по Часовому Яру авіаційними бомбами, у кожній з яких — пів тонни вибухівки. Одна бомба здатна зруйнувати будинок, відзначили американські журналісти. Тим часом бійці ЗСУ втримують позиції і очікують зброю, яка має надійти з США. Ситуацію у місті на схід від Бахмуту станом на 23 квітня описали на порталі The Wall Street Journal.

У статті WSJ пояснили, що для Кремля важливо захопити місто на захід від Бахмуту: його використають для подальших наступальних дій влітку 2024 року. Напрямок можливого наступу — міста у західній частині Донецької області.

Важливо Б'ють в лоб та з флангів: як ЗС РФ намагаються окупувати Часів Яр, — командир ЗСУ (відео)

Журналісти WSJ поспілкувались з командиром дивізіону "Ахіллес" Юрієм Федоренко. Зі слів командира, якщо росіяни закріпляться на височині у районі Часового Яру, вони зможуть обстрілювати три найбільші населені пункти поблизу.

"Якби ворог захопив Часів Яр, він мав би вогонь контролювати Дружківку, Краматорськ і Костянтинівку", — заявив військовий.

Росіян вдається втримувати, хоч вони використовують у 10 разів більше снарядів, ніж українців. Обороні також допомагає рельєф, — пояснили журналісти. Зокрема, східніше Часового Яру проходить канал, через який підрозділи ЗС РФ не можуть перебратись.

У репортажі WSJ розповіли про складнощі, які мають ЗСУ, окрім російської артилерії, авіабомб та живої сили. Як з'ясувалось, є проблема з безпілотниками, які переслідуються машини з необхідними вантажами. Внаслідок цього у бійців з'являється нестача боєприпасів, ліків, їжі, відсутня можливість вивезти поранених.

Бої на Донбасі - українська техніка біля Часового Яру
Фото: Wall Street Journal

"За цей час у бійців іноді не вистачає їжі, води та медикаментів. Штурмові безпілотники переслідують машини, які доставляють війська та війська на лінію фронту. Солдати з пораненнями, що піддаються лікуванню, помирають днями в очікуванні евакуації, тому що до них ніхто не може дістатися", — написали американські журналісти.

Бійці ЗСУ розповіли деякі подробиці боїв у Часовому Яру. Наприклад, про те, що ворог наступає зранку та увечері, коли дрони "погано бачать". Росіян настільки багато, що вони заповнюють українські позиції і просто витісняють звідти захисників. Крім того, противник може "для розваги" обстріляти групу дерев, тоді як українці стріляють, коли впевнені у цілі. Один з військових заявив, що з роти в 110 осіб залишилось 35 — решта поранені. У місті досі залишається 700 осіб (з 12 тис.), з них 100 регулярно приходять у гуманітарний центр, щоб "попити чаю, підзарядити телефони".

Бої на Донбасі - мирні жителі, які лишились в Часовому Ярі
Фото: Wall Street Journal

У статті WSJ підсумували, що українському командуванню незабаром доведеться вибирати: чи відходити з населеного пункту, чи і далі його втримувати ціною втрат людей.

"Ви тримаєтеся за територію і віддаєте багато життів? Або ви відмовляєтеся від території і рятуєте свою армію? Ось у якому становищі вони перебувають", — навели журналісти думку австралійського генерала у відставці Міка Раян.

Бої на Донбасі — ситуація в Часовому Яру

На карті бойових дій DeepState можна виміряти відстань від Часового Яру до міст, названих Федоренком. Усі вони — на відстані, досяжній для артилерії ЗС РФ: до Костянтинівки — 8 км, Дружківки — 20 км, Краматорська — 23 км.

Бої на Донбасі - ситуація в Часовому Яру станом на 23 квітня
Фото: DeepState

Зазначимо, Фокус розповідав про ситуацію в Часовому Яру, до якого ЗС РФ намагаються підійти з флангів та просуваються до східних околиць міста. На відео з місця подій можна було побачити, як російські дрони фільмують українські позиції і фіксують удари артилерії ЗС РФ. Крім того, бійці ударної групи "Чорний лебідь" показали руїни, які залишаються після артилерійських та авіаційних ударів ворога.

Нагадуємо, 23 квітня боєць ЗСУ з позивним "Балу" описав складну ситуацію у Часовому Ярі та про спроби росіян підійти з півдня, прорвавшись через Кліщіївку. Водночас 24 квітня стало відомо, що вдалось відновити деякі позиції на південь від Бахмуту.

Теги за темою
війна Збройні сили України Донбас Донецька область
Джерело матеріала
loader
loader