Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом.
У період повномасштабної війни українці мають право на отримання пенсій та соціальних допомог. Про це повідомили експерти з "Юридичного радника для ВПО".
У загальному порядку працездатні члени сім'ї повинні перебувати в трудових відносинах, зареєструватися в центрі зайнятості, навчатися або піклуватися про дітей до трьох років тощо.
Під час воєнного часу існує виняток: державна соціальна допомога може бути призначена на шестимісячний період, якщо в сім'ї присутня працездатна особа, яка:
- є особою з числа ВПО і не працює або не сплатила/за неї не сплачено ЄСВ протягом періоду, за який враховуються доходи;
- та/або повернулася після міграції/тривалого перебування за кордоном, не перебуває на обліку як ВПО і не працює або не сплатила/за неї не сплачено ЄСВ та звертається за призначенням допомоги не раніше ніж через 15 робочих днів після такого повернення.
Розмір державної соціальної допомоги не фіксований, а визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом.
У разі сім'ї, що складається з матері, батька та двох дітей віком 3 і 7 років, прожитковий мінімум на 2024 рік становить: 3028 грн (прожитковий мінімум для працездатних осіб) + 3028 грн (прожитковий мінімум для працездатних осіб) + 2563 грн (прожитковий мінімум для дітей до 6 років) + 3196 грн (прожитковий мінімум для дітей від 6 до 18 років) = 11 815 грн.
Сума допомоги по малозабезпеченості для такої сім'ї становитиме різницю між прожитковим мінімумом для даного складу сім'ї (11 815 грн) і сукупним доходом сім'ї.
Для призначення допомоги уповноваженому представнику сім'ї необхідно звернутися за місцем зареєстрованого або задекларованого проживання в:
- орган соціального захисту населення;
- виконавчий орган сільської, селищної, міської ради відповідної ОТГ;
- центру надання адміністративних послуг.
Документи для отримання допомоги можна подати як особисто, відвідавши відповідний орган чи установу, так і надіслати поштою.
Нагадаємо, що 13 березня стало відомо, що держава виплачуватиме збільшену соціальну допомогу дітям загиблих захисників і захисниць, які добровільно брали участь в обороні України і не перебували у складі добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ).