За словами білоруського лідера, відсутність переговорів може призвести до серйозних наслідків для України, внаслідок чого країна втратить свою державність.
Білоруський лідер Олександр Лукашенко запропонував Заходу і Росії зіграти внічию на тлі патової ситуації в Україні. Про це політик заявив у четвер, 25 квітня, передає медіа, наближене до Лукашенка, "Пул Первого".
Лукашенко зазначив, що наразі склалося якесь замкнуте коло, де ні українці, ні росіяни не можуть досягти бажаного. Політик висловив думку, що необхідно шукати вихід із цієї патової ситуації та запропонував звернутися до стамбульських домовленостей як відправної точки для мирних переговорів.
Важливо "Найважливіший фактор ескалації": Лукашенко заявив, що Білорусь "втягують" у війну"Почати можна було б зі стамбульських домовленостей. Це не означає, що в результаті переговорів будуть прийняті або покладені в основу мирного договору ці парафовані сторонами угоди. Ні. Але з них можна починати й рухатися вперед. Звісно, мирний договір не буде копією цих угод. Мирний договір буде іншим, але з цього можна починати", — підкреслив Лукашенко.
Він також оцінив "формулу миру" президента України Володимира Зеленського як "радикальне, але нереальне" рішення. Лукашенко зазначив, що західні військові лідери та політики публічно висловлюються проти перемоги Путіна, і це, на його думку, може послужити відправною точкою для переговорів.
"Якщо ви наполягаєте, що не можна допустити перемоги Путіна, то це момент для переговорів. Зіграйте внічию на цьому етапі", — запропонував Лукашенко.
За його словами, відсутність переговорів може призвести до серйозних наслідків для України.
"Я знаю настрої військових українських. Їм уже ця війна набридла. Якщо зараз не піти на переговори — Україна може втратити свою державність і припинити існування", — додав Лукашенко.
Нагадаємо, 23 квітня білоруський політик Олександр Лукашенко наказав новому міністру природних ресурсів і охорони довкілля Сергію Масляку знайти в Білорусі нафту. За словами політика, він не вірить, що на території Республіки Білорусь немає великих обсягів нафти.
Раніше, 12 квітня, Лукашенко пояснив, чому Білорусь не вступає у війну проти України. Він оцінив кількість українських сил на ділянці білоруського кордону в 120 тисяч військових.