Відсьогодні, 25 квітня, в кінотеатрах стартує показ сімейної трагікомедії "Крашанка" зі Станіславом Бокланом і Олесею Жураківською в головних ролях. Картина знімалася вже під час великої війни та розповідає про події, що відбувалися вже після повномасштабного вторгнення.
OBOZ.UA побував на прем’єрному показі в Києві і розповість усі цікаві подробиці про фільм та закулісні історії його створення.
За сюжетом стрічки в батьківському будинку збирається три покоління родичів, щоб відсвяткувати разом Великдень. Батько сімейства (Стас Боклан) не приховує, що не дуже радий візиту сина (Володимир Гладкий), старшої дочки (Олеся Жураківська) та молодшої (Даша Легейда-Сова) з онуком. Бо родичі можуть порушити його плани: Іван Забіяка на покинутому заводі таємно ремонтує пульт управління ракетної установки, який зняв з "потяга номер нуль", що в радянські часи слугував рухомою платформою для запуску ядерних боєголовок. Дід Іван мріє ракетою вдарити по Кремлю і покінчити з війною.
Сімейство Забіяк не бачилися одне з одним багато років, їм доводиться разом не лише призвичаюватися до життя в умовах війни, а й будувати нові родинні стосунки. Кожен із героїв також отримує шанс розібратися в собі, пройти певну трансформацію. Наприклад, син Івана Забіяки, легковажний Ярик, на початку картини намагається "відкосити" від мобілізації, а згодом кардинально змінює цінності.
Молодша донька Ганна переживає непростий багаторічний роман з одруженим чоловіком, але завдяки приїзду в рідне село знаходить нове кохання. Старша Оля стоїть перед непростим особистим вибором, який вважає проблемою, а в кінці фільму стає зрозумілим, що це чи не найбільше щастя в її житті.
Стрічку виробництва Mamas Production за підтримки Film.ua та StarLightMedia знімали минулої осені. Тоді ж у пресі з’явилося кілька репортажів зі зйомок нової картини. Несподівано на це відреагували російські ЗМІ, назвавши майбутню українську стрічку "пекельною крашанкою". Автори статей заявили, що це вигадана історія. Однак насправді в картину закладено сюжет, який мав місце в реальному житті: за часів СРСР справді існував бойовий залізничний ракетний поїзд – "потяг номер нуль", який збирали на Південному машинобудівному заводі у Дніпрі. Тому частина конструкції могла справді зберегтися.
Картину вже встигли побачити глядачі на передпрем’єрних показах у кількох містах країни. У вівторок, 23 квітня, передпоказ відбувся в Києві. На прем’єру завітала вся знімальна група. Було багато українських акторів, які не задіяні в фільмі, однак радісно відгукнулися на запрошення, щоб привітати колег з новою роботою. Головний герой картини – актор Стас Боклан – дивився фільм з дружиною, акторкою Наталією Кленіною, а Олесю Жураківську прийшла привітати з роллю близька подруга, акторка Віталіна Біблів.
До речі, за словами сценаристів, вони працювали над сюжетом, вже маючи інформацію, які ролі гратимуть Боклан та Жураківська. Герої діда Івана та його старшої дочки Олі виписувалися спеціально під акторів. Авторами сценарію картини стали Юрій Микуленко та Дмитро Григоренко, які раніше працювали над "кварталівськими" проєктами, зокрема над картиною "Слуга народу".
За словами актора Володимира Гладкого (у картині – Ярик Забіяка), спочатку фільм мав бути серіалом. "Держкіно хотіло дати нам гроші, але коли стався скандал з 33 мільйонами гривень (йдеться про серіал "СМТ Інгулець" від Юрія Горбунова. – Ред.), то продюсери відмовилися від цих грошей", – розповідав Гладкий на презентації картини в Івано-Франківську. Фільм знімався за приватні кошти.
Картину зняли за дуже короткий термін, фактично – на одному диханні, адже за сценарієм події відбуваються навесні напередодні Великодніх свят, і в кадрі вже могли з'явитися очевидні ознаки осені. Режисер Тарас Дудар каже, що все вдалося завдяки чудовій команді та акторам, а оператор картини Сергій Крутько зізнався, що кожен день зйомок для нього був за насиченістю як маленьке життя.
У картині чимало гумору та дуже зворушливих моментів, які змушують щиро співпереживати героям. Побачене на екрані гарантовано викличе у глядачів різні емоції – буде привід і посміятися, і поплакати. У фільмі також багато української музики за кадром, що додає йому атмосферності. І невеличка спойлерна інформація: дід Іван таки здійснить бажання чи не кожного теперішнього українця.
Також читайте на OBOZ.UA про 5 найкращих фільмів про королеву Єлизавету ІІ, які варто подивитися.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!