/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F69%2Fa66628e56256d513ca95fae219546f4e.jpg)
ТАС Агро Сергія Тігіпка інвестує $15 млн в сільгосптехніку
Поки український агроринок думає, чи варто інвестувати у переробку агропродукції, компанія «ТАС Агро» мільярдера Сергія Тігіпка експортує тисячі літрів олії. Про це повідомив Forbes Україна.
Комерційний директор холдингу Антон Жемердєєв в інтерв’ю виданню зазначив, що до російського вторгнення бізнес-модель компанії була максимально простою — доставити вирощену сировину в український порт, де її викуповували міжнародні та українські трейдери, пояснює.
Проте російський морський флот перекреслив такий підхід — трейдери пішли, порти — заблоковані. Компанія почала сама продавати продукцію кінцевому споживачу, а влітку 2022 р. домовилась про переробку тестової партії сировини.
Експеримент приніс $220 на тонні додаткового доходу і повністю змінив стратегію «ТАС Агро». Цьогоріч компанія інвестує $15 млн в оновлення застарілої техніки, впроваджує вологоощадні технології та відмовляється від неефективної оранки землі.
План на найближчі три-чотири роки — збільшення земельного банку на 20% і створення вертикально-інтегрованого агрохолдингу.

