Як передає Укрінформ, про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у Фейсбуці.
«За два дні маємо низку результатів перемовин у Катарі. Також вкотре спростую пропаганду РФ: перемовини ми ведемо за посередництва Катару, прямих переговорів України з Росією - не було», - йдеться в дописі омбудсмена.
Лубінець зауважив, що очікується повернення групи українських дітей додому. «Наразі не розголошуємо деталі, адже наша позиція така: коли діти в Україні - тоді ми публічно повідомляємо про їхнє повернення», -додав він.
Крім того, омбудсмен повідомив, що відбулася передача Катарусписку з 561 української дитини. «Нам повідомили, що він вже опрацьовується російською стороною», - підкреслив він.
Також, за словами Лубінця, обговорили питання повернення так званих «статусних» дітей: дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.
«Ми наголосили, що юридично між біологічними батьками й офіційними всиновлювачами чи піклувальниками немає різниці. Тому РФ зобов'язана повертати дітей, незалежно від їхнього статусу», - зазначив він.
Також Катар погодився прийняти перший список дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування і пропрацьовувати питання щодо їхнього повернення в Україну. «Зазначу, що за нашими даними таких дітей може бути понад 3600», - зауважив Лубінець.
Як наголосив омбудсмен, питання повернення додому цивільних, яких незаконно утримує РФ, - «постійно у фокусі нашої роботи на міжнародну спільноту». За його словами, «Катар погодився брати участь у перемовинах з РФ щодо повернення цивільних громадян, які були незаконно затримані Росією».
«Дякую Державі Катар, державному міністру з питань міжнародного співробітництва Держави Катар Лолві Рашид Аль-Хатер та її команді, а також особисто Еміру Катару шейху Таміму бін Хамаду Аль Тані за допомогу й співпрацю! Ми націлені на результат», - підкреслив Лубінець.
Як повідомляв Укрінформ, Лубінець 24 квітня зазначив, що Україна і Катар розширюють співпрацю у питанні повернення українців з Російської Федерації.
Фото: Дмитро Лубінець / Фейсбук