Пристрій імітує процес фотосинтезу, як у рослин, перетворюючи будь-яке світло на електрику через барвник.
Шведський стартап Exeger створив сонячну батарею, яка імітує фотосинтез. Powerfoyle може перетворити будь-яку світлову енергію, штучне світло в приміщенні і природне світло, на електрику за допомогою спеціального барвника, передає Тechradar.
Батарею Powerfoyle вже впроваджують у свої продукти такі компанії, як 3M, Аdidas і Vusion Group. Вона живить навушники, смарт-колонки, пульти дистанційного керування тощо.
Сонячна батарея здатна перетворити і штучне, і природне світло в електрику через барвник. Відбувається це так: коли фотони перетворюються на електрони, вони потім транспортуються за допомогою запатентованого електрода, який у 1000 разів краще проводить електрику, ніж існуючі сьогодні аналоги. Електрони також можна використовувати для підзарядки батареї. На відміну від акумуляторів, які тільки накопичують енергію, Powerfoyle генерує її.
Унікальність пристрою ще й у тому, що йому можна надати абсолютно будь-якого вигляду — він може виглядати, як металева пластинка, або шматок шкіри, вуглецеве волокно тощо. Батареї можна надати будь-яку форму — вона тонка, гнучка і дуже міцна. Ці характеристики дають змогу легко інтегрувати Powerfoyle у будь-який продукт.
Важливо Тягнеться, як гума: вчені створили дуже гнучкі та суперефективні сонячні батареїСонячна батарея нового типу в якості інтегрованого сонячного елемента в продуктах забезпечує ті ж результати, що і при автономному тестуванні. Що цікаво, сонячні елементи на основі скла втрачають до 50% ефективності через безліч факторів після інтеграції, а Powerfoyle — ні.
Раніше ми писали про те, що сонячні батареї стали прозорими і гнучкими. Революційна технологія допоможе значно розширити потенційні можливості застосування сонячної енергії для живлення електроніки, військових і космічних застосувань.