Для багатьох цей регіон асоціюється з гірськолижними курортами. Але насправді культурному центру Прикарпаття також є чим здивувати туристів. Куди сходити та що подивитися — читайте далі.
Міська Ратуша
У нашій державі таких оглядових веж безліч. Вони є майже у кожному місті на заході України. Але ця особлива. Споруду перебудовували 4 рази, востаннє — 1935 року. Нову конструкцію звели поляки. Тоді несподівано серед інших забудов виросла башта у стилі конструктивізму. І саме ця деталь зробила її знаменитою. Для довідки: манера виконання зовсім нехарактерна для будівель такого типу.
Раніше всередині Ратуші розташовувався міський магістрат, нині — Краєзнавчий музей. Тут зібрані предмети побуту українців із різних куточків Прикарпаття. Є експозиції, присвячені нумізматиці, археології, етнографії, палеонтології тощо.
Сквер Міцкевича
Навесні варто одразу прямувати сюди. Колись тут розміщувалася звичайна та, не побоїмося цього слова, непримітна площа. Але згодом все змінилося. Обабіч пам’яток із часом виріс невеличкий парк.
Тут можна просто посидіти, понасолоджуватися весняними пахощами та випити кави. Звісно, не забудьте роздивитися шедеври архітектури. А саме: монумент Міцкевичу та фасад Обласної музичної філармонії.
Цікаво те, що польський поет ні разу не приїздив до Івано-Франківська. Але тут його шанують та люблять. Тому відому постать виготовили не зі звичайного каменю, а з мармуру. До речі, теплої пори у сквері постійно організовують артінсталяції.
Фортечна галерея "Бастіон"
Раніше на цьому місці височіла твердиня, яка захищала місто від ворогів, а зараз знаходиться виставка картин. Архітекторам вдалося втілити задум у реальність. Вони гарно поєднали рештки оборонної споруди з новим комплексом. Здається, що ніхто і не вносив корективи.
Бастіон включає не тільки галерею. На території розміщені різноманітні кафе, крамниці сувенірів, магазини одягу та парфумів, а також простір сучасного мистецтва "Арт на Мур".
Стометрівка
Відвідуючи місто навесні, більше прогулюйтеся затишними алеями. Щоб найкраще познайомитися з Івано-Франківськом, відправляйтеся на центральну вулицю. Сотка (так ще її називають) має протяжність далеко не сто метрів. Існує декілька теорій, чому її так прозвали.
За однією з версій, раніше артерія слугувала тільки для проїзду, але на початку 80-х її перекрили й зробити пішохідною. Та не повністю. Для людей виділили маленький клаптик. Звідси й повелося — Стометрівка.
До Сотки ведуть усі дороги. Слава до неї прийшла ще за часів Радянського Союзу. Тут зводили елітні готелі, ресторани, магазини, книгарні тощо.
Палац Потоцьких
На жаль, пам’ятка збереглася до наших днів тільки фрагментовано. Відновити автентичний вигляд надто складно. Адже навіть не залишилося жодного ескізу замку. До того ж місцева влада не поспішає розпочинати реставраційні роботи. Але все одно вона варта вашої уваги.
Споруда спроєктована у стилі "палаццо ін фортеццо". Раніше по периметру будівлі розташовувалися бастіони, але згодом укріплення знесли. Тоді ж засипали рови та розібрали вали. Так в один момент форпост, який витримував набіги загарбників, втратив оборонну здатність.
Вовчинецькі гори
Звичайно, це не Говерла, але звідси відкривається не менш привабливий краєвид. Особливо тут гарно ввечері, коли Івано-Франківськ починає мерехтіти тисячами вогників.
Нині це не просто пагорб, а справжня зона відпочинку. В межах міського проєкту тут звели альтанки та гойдалки для дітей.
До речі, в ясну погоду звідси можна побачити 8 вершин Карпатських гір.
Міське озеро
Водойму ще називають Станіславським морем. Навесні тут по-особливому гарно. У цей період вже можна орендувати катамаран та кататися до острівця Кохання. А якщо напружувати м’язи ліньки, то просто пройдіться мостом. Незабутніх вражень залишиться не менше.
Івано-Франківськ — чудовий, прекрасний, натхнений. Сюди варто приїхати не на один день. Але якщо часу обмаль — плануйте подорож хоча б на вікенд.
Раніше OBOZ.UA розпповідав про мальовниці курорти Івано-Франківщини.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!