Інопланетяни можуть жити на близькій планеті-океані, у 2 рази більшому за Землю: що виявили
Інопланетяни можуть жити на близькій планеті-океані, у 2 рази більшому за Землю: що виявили

Інопланетяни можуть жити на близькій планеті-океані, у 2 рази більшому за Землю: що виявили

Планета К2-18b розташована на відстані 120 світлових років від Землі.

Астрономи з Кембриджського університету, Велика Британія, припускають, що на відносно близькій до нас супер-Землі під назвою К2-18b може існувати позаземне життя. Виявлену там органічну сполуку можуть виробляти тільки живі організми, вважають учені. Остаточне підтвердження цьому факту має дати космічний телескоп Вебб, пише Daily Mail.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Планета К2-18b вважається планетою-океаном. Тобто це кам'яниста планета, що має багату на водень атмосферу та океан із рідкої води на поверхні. Принаймні таким собі уявляють астрономи світ, який знаходиться на відстані 120 світлових років від нас, на підставі даних спостережень.

Планету К2-18b виявили ще 2015 року і відтоді до неї прикута пильна увага вчених. Цю планету називають супер-Землею, адже вона за розміром більша за нашу планету і менша за Нептун. Такі планети є дуже поширеними в нашій галактиці. К2-18b за масою в раз важча за Землю, а її диметр у 2,6 раза більший, ніж у нашої планети. При цьому відносно близька планета-океан перебуває в зоні населеності своєї зірки. Тобто там потенційно може існувати позаземне життя.

Минулого року астрономи виявили в атмосфері К2-18b, як вони вважають, що газоподібний диметилсульфід. А цю органічну сполуку, за словами вчених, можуть створювати тільки живі організми. Фактично, вчені не змогли придумати жодного природного геологічного або хімічного процесу, який міг би створити цю сполуку.

Планета К2-18b вважається планетою-гікеаном. Тобто це кам'яниста планета, у якої є багата воднем атмосфера й океан із рідкої води на поверхні
Фото: Live Science

На Землі основну частину диметилсульфіду в атмосферу виділяє фітопланктон в океанах, а тому астрономи вважають, що аналогічне життя може існувати на планеті К2-18b.

26 квітня космічний телескоп Вебб провів протягом кількох годин спостереження за планетою-океаном. Мета цього дослідження — підтвердити минулі висновки вчених. Тобто ці дані можуть сказати, чи справді позаземне життя може існувати на планеті К2-18b.

За словами вчених, щоб з'ясувати це, доведеться почекати кілька місяців, поки триватиме опрацювання отриманих даних і будуть опубліковані результати дослідження. Вчені кажуть, що якщо на планеті все ж знайдеться диметилсульфід, то в такому разі К2-18b підніметься на перше місце за потенційними ознаками наявності позаземного життя.

Але не всі вчені вважають, що К2-18b може бути придатною для життя. Передбачається, що температура на планеті може бути занадто високою, а тому океан на планеті закипає. Також існує версію, що цей світ вкритий не океаном із води, а океаном із лави, як уже писав Фокус.

Також Фокус писав про те, що понад 40 тисяч років тому у Землі ослабло магнітне поле і це призвело до того, що на планету потрапила величезна кількість небезпечних космічних променів.

Нагадуємо, що астрономи вважають, що навколо величезних чорних дір у центрах галактик обертаються чорні діри меншого розміру. При цьому вони постійно стикаються, що може впливати на еволюцію галактик, як уже писав Фокус.

Також нагадуємо, що справжньою загадкою для астрономів залишаються блукаючі космосом планети, які не обертаються навколо зірок. Першу таку планету за час пошуків звичайних екзопланет виявив космічний телескоп NASA, як уже писав Фокус.

Теги за темою
Космос вода
Джерело матеріала
loader
loader