Ця величезна травоїдна тварина мала колосальний розмір — 37 метрів.
Нині на Землі живе найбільша морська тварина з усіх, що коли-небудь існували, — це синій кит. Цей морський ссавець може мати довжину 33,5 метра і важити понад 150 тонн. Але що стосується наземних тварин, то в далекому минулому нашою планетою бродили набагато більші тварини, ніж гіганти, які живуть нині, пише IFLScience.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Наразі вважається, що рекорд найбільшої наземної тварини з усіх, що коли-небудь жили на Землі, належить динозавру під назвою патаготитан. Відомий лише один вид цих гігантських істот — Patagotitan mayorum. Довжина цього динозавра сягала значних 37 метрів, а важив він приблизно 70 тонн. Найбільшою наземною твариною зараз є африканський слон, так ось Patagotitan mayorum важив як 10 слонів.
Патаготитан належить до роду зауроподових динозаврів, які відомі своєю дуже довгою шиєю і таким же дуже довгим хвостом. Вони мали товсті, схожі на колони, чотири лапи, які утримували масивне тіло. Найвідомішими представниками зауропод є диплодок і бронтозавр.
Назву вид Patagotitan mayorum отримав через те, що скам'янілі останки динозавра були виявлені в регіоні Патагонія на півдні сучасної Аргентини. У цьому ж регіоні було виявлено скам'янілості і ще однієї великої стародавньої хребетної тварини — аргентинозавра. Його вважали найбільшим з усіх тварин, що жили на Землі, до того, як палеонтологи виявили Patagotitan mayorum.
Деякі вчені вважають, що аргентинозавр був більшим за патаготитана, а значить йому потрібно залишити статус рекордсмена за розміром. Але це все лише приблизні оцінки і вчені точно не можуть сказати, який справжній розмір був у цих гігантів. Повних скелетів цих динозаврів палеонтологи ніколи не знаходили і оцінювали розмір на підставі окремих кісток, а значить залишається місце для деяких похибок.
Уперше 6 скам'янілих кісток Patagotitan mayorum палеонтологи виявили в Патагонії зовсім нещодавно — у 2017 році. Вивчення осадових порід, у яких було виявлено кістки динозавра, дали змогу вченим припустити, що він жив приблизно 100 млн років тому в крейдяному періоді. Палеонтологи припускають, що патаготитан був травоїдним динозавром, який використовував свою довгу шию для того, щоб діставати до листя високих дерев.
Вчені вважають, що патаготитан не був жахливим монстром, незважаючи на його вражаючі розміри. Передбачається, що ці масивні тварини повільно і неспішно переміщалися поверхнею в пошуках їжі. Швидко бігати такий гігант точно не міг, враховуючи його величезну вагу.
Але величезний розмір патаготитана мав свої переваги, адже навряд чи будь-який хижак захотів би битися з дорослим зауроподом.
Водночас учені вважають, що патаготитан може недовго утримувати звання рекордсмена, адже розкопки в Південній Америці почалися набагато пізніше, ніж у Північній півкулі. Це означає, що палеонтологи можуть знайти скам'янілості ще більшого динозавра. Адже саме в Патагонії було знайдено одних із найбільших динозаврів, які коли-небудь жили на Землі.
Як уже писав Фокус, найбільший лосось на Землімав бивні, як у бородавочника. Вчені змінили уявлення про анатомію древніх риб, які жили мільйони років тому на нашій планеті.
Також Фокус писав про те, що Земля 40 000 років тому була іншою. Тоді планета зазнала сильного бомбардування з космосу.