Заступниця очільника української місії при ОБСЄ Вікторія Кувшинникова заявила про те, що росіяни вбивають українців та бомблять українські міста, цинічно говорячи при цьому про "спільну історію, культуру та долю" і переконуючи самих себе в тому, що тим самим вони зможуть добитися "братерських відносин".
Про це вона сказала під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні.
"Під час останнього засідання російська делегація цинічно відтворила свій старий наратив про "спільну історію, культуру та долю" російського режиму та України. Це демонструє величезне нерозуміння України та нашого народу з боку Кремля та його посланців", - заявила вона.
Кувшинникова вказала, що це нерозуміння вже призвело до трагічних висновків і рішень для самої Росії і також «пояснює, чому в Москві повірили в триденну агресію та те, що українці зустрічатимуть російських окупантів квітами».
"Тим не менш, на 792-й день повномасштабного вторгнення росіяни все ще намагаються переконати себе в тому, що вони можуть вбомбити Україну в "братерські відносини". І ми повинні пам'ятати, що означає це російське "братерство" на місцях", - заявила українська дипломатка, поінформувавши про останні ракетні атаки Росії на цивільну українську інфраструктуру та міста.
Вона також нагадала, що у нещодавньому звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) зазначається, що Росія культивує на окупованих територіях України "задушливу атмосферу страху, яка використовується для посилення контролю над мешканцями, придушення інакомислення та опозиції, а також для примусу до підпорядкування".
"Скільки ще танків, військових кораблів та стратегічних бомбардувальників має знищити Україна, щоб російські політики та дипломати нарешті визнали, що українці хочуть і будуть будувати своє майбутнє як незалежну, суверенну та європейську державу?" - поставила риторичне запитання заступниця глави місії України при ОБСЄ.
Вона підкреслила, що риторика Росії доводить, що продовження війни проти України є фундаментальною загрозою для ОБСЄ та європейського порядку.
Джерело: Укрінформ