Свою позицію він оголосив під час Міжнародної конференції з медіаграмотності та саморегулювання медіа, що проходить у Києві, передає кореспондент агентства.
«Сьогоднішнє повідомлення на сайті громадської організації "Інститут масової інформації" про те, що експерти виключили із "Білого списку" Укрінформ, стало неочікуваним для редакції. Кожен і кожна в колективі ознайомлені зі стандартами та етичним кодексом, намагаються слідувати найкращим практикам інформаційної журналістики. Але усвідомлюємо, що 80% роботи журналіста – це критика його роботи іншими. Ми з вдячністю приймаємо результати роботи експертів "Білого списку" і ставимо собі за мету повернутися до складу якомога швидше. Ми оновимо Статут організації, завершимо процес відбору незалежного зовнішнього редактора та створимо внутрішню комісію з дотримання стандартів, які закладає "Білий список"», – розповів Мацука.
Він подякував експертам «Білого списку» за вказування на можливі помилки в роботі медіа.
Як повідомлялося, 26 квітня Інститут масової інформації (ІМІ) оновив список прозорих і відповідальних медіа, відомий також як «Білий список» найякісніших українських онлайн-ресурсів.
За результатами двоетапного глибинного моніторингу онлайн-медіа, який ІМІ проводить раз на пів року, цього разу до списку ввійшли: Суспільне, «Радіо Свобода», «Українська правда», «Бабель», Громадське, «Тексти», ZN.ua, «Еспресо», «Слово і діло», «Український тиждень», «Громадське радіо».
До «Білого списку» доєдналися п’ять нових медіа: «Радіо Свобода», «Тексти», «Громадське радіо», «Український тиждень» та «Слово і діло». Водночас із нього вибули Укрінформ, NV та «Ліга.net».