Індивідуальна програма реабілітації: як її отримати особам з інвалідністю
Індивідуальна програма реабілітації: як її отримати особам з інвалідністю

Індивідуальна програма реабілітації: як її отримати особам з інвалідністю

Індивідуальна програма реабілітації: як її отримати особам з інвалідністю

Вона потрібна окремим категоріям осіб.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні стрімко зростає кількість осіб з інвалідністю. Вони потребують реабілітації. Юристи «Право на захист» розповіли, що таке індивідуальна програма реабілітації і як її отримати.

Індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю (ІПР) – це комплекс оптимальних видів, форм, обсягів, термінів реабілітаційних заходів з визначенням порядку і місця їх проведення, спрямованих на відновлення і компенсацію порушених або втрачених функцій організму і здібностей конкретної особи до виконання видів діяльності, визначених у рекомендаціях МСЕК.

Індивідуальна програма реабілітації є обов’язковою для виконання державними органами, підприємствами, установами та організаціями.

Види й обсяги необхідного соціального захисту надають у вигляді індивідуальної програми медичної, соціально-трудової реабілітації та адаптації.  

ІПР складає:

  • МСЕК – для повнолітніх  осіб з інвалідністю;
  • Лікарсько-консультативна комісія (ЛКК) лікувально профілактичних закладів за зареєстрованим місцем проживання або лікування – для дітей з інвалідністю.

ІПР розробляють за участю особи або її законного представника протягом місяця з дня звернення такої особи до МСЕК або ЛКК. Вона складається із двох примірників: один видають на руки особі, яка звернулася, другий залишається в МСЕК або ЛКК.

ІПР складають за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я від 08.10.2007 р. №623.

Кому потрібна ІПР

  • особам з інвалідністю, які працевлаштовуються;
  • особам з інвалідністю для проходження щорічних заходів щодо збереження здоров’я та оздоровлення;
  •  дитині, яка потребує залученості до освітнього процесу потребує індивідуальної програми розвитку у навчанні чи вихованні (школа, садочок);
  • особі з інвалідністю для відновлення і компенсування порушених або втрачених функцій організму в медичних і реабілітаційних закладах.

Нагадаємо, що потрібно для встановлення інвалідності.  Такою вважається особа зі стійким розладом функцій організму, зумовленим захворюванням, наслідком травм або з уродженими дефектами, що призводить до обмеження життєдіяльності, до необхідності в соціальній допомозі і захисті.

Джерело матеріала
loader
loader