Згідно з даними патрульної поліції, в Україні тільки у березні зафіксували 1653 ДТП із потерпілими, унаслідок яких загинули 226 осіб, а ще 2028 дістали травми. Загалом за перший квартал у країні сталось 4528 таких автопригод: 595 осіб загинули, 5740 постраждали.
Більшості смертельних зіткнень можна було б уникнути – для цього потрібно всього лише дотримуватися правил дорожнього руху, зокрема, не "літати" та не сідати за кермо в стані алкогольного сп'яніння. Але, на жаль, нашими дорогами продовжують роз'їжджати безліч безвідповідальних громадян.
Детальніше про причини сумної статистики читайте в матеріалі OBOZ.UA.
Водіїв не лякають ані штрафи, ані тюрма
Посилення відповідальності за грубе порушення ПДР не зупиняє водіїв – вони і далі перевищують швидкість, їздять п'яними за кермом, не звертають уваги ні на розмітку на дорогах, ні на світлофори. Порушники не бояться відповідальності, а деякі з них намагаються пропонувати хабарі поліцейським просто на місці аварії.
Згідно зі статистикою правоохоронців, за перші три місяці 2024 року найчастіше ДТП відбувались через порушення безпечної швидкості – 1793. "Польоти" на дорогах призвели до загибелі 316 осіб, а ще 2298 отримали травми.
Порушення правил маневрування посідають друге місце – 931 автопригода, 87 осіб загинуло, а ще 1208 були травмовані.
Порушення правил проїзду пішохідних переходів – це третє місце у жахливому рейтингу – 383 аварії. Ігнорування ПДР у цьому випадку призвело до загибелі 13 осіб, а ще 391 – дістали травми.
На четвертому місці – порушення правил проїзду перехресть. Протягом першого кварталу 2024 року було зафіксовано 362 такі ДТП, а травми різного ступеня тяжкості отримали 523 особи, 9 загинули.
Навіть поява окремої статті у Кримінальному кодексі України, яка посилила відповідальність за ДТП з потерпілими, вчинену в стані сп'яніння, не лякає українців. З січня по березень включно поліцейські зафіксували 178 таких аварій: 28 загиблих і 250 травмованих.
Де фіксують найбільше ДТП
Перше місце за аварійністю займає Дніпропетровська область – 393 ДТП. Там за перші три місяці загинула 31 особа, а травми отримали ще 489.
Київ стабільно залишається одним із лідерів за кількістю аварій в Україні. За перший квартал у столиці трапилось 367 аварій, жертвами яких стали 13 осіб, а ще 412 постраждали.
Третє місце займає Львівщина. Тут поліцейські зафіксували 293 ДТП, у яких загинуло 28 осіб, а ще 343 були травмовані.
Одеська область – на четвертому місці: з січня по березень включно зафіксували 269 аварій – 21 загиблий, 299 постраждалих.
Київська область навіть без урахування столиці замикає рейтинг безвідповідальності водіїв: 236 аварій, 23 жертви, 279 постраждалих.
Аварії з потерпілими та загиблими за участі легковиків, автобусів та вантажівок
У селі Прилбичі Яворівського району Львівської області 12 березня в аварію потрапили легковик Volkswagen та рейсовий автобус "Львів – Липовець". Останній перекинувся, внаслідок чого постраждали 16 осіб (серед них щонайменше один неповнолітній).
Крім того, 17 березня близько 19:00 на автодорозі Київ – Чоп у районі села П'ятничани Стрийського району Львівської області в автомобільній аварії загинули двоє осіб і отримала травми маленька дитина. На трасі зіткнулися два транспортні засоби – легковик Ford Focus і вантажівка DAF.
У вівторок, 26 березня, на трасі Стрий – Ізварине поблизу села Малашівці на Хмельниччині сталася ДТП за участі Mitsubishi L200 та вантажівки MAN. За кермом вантажного авто перебував 39-річний житель Вінниччини, а легковиком керував чоловік 19 років. Він та його 15-річний пасажир від отриманих травм загинули на місці. Обидва були жителями Хмельниччини.
Відповідальність
Варто зазначити важливий момент: Кримінальний кодекс України передбачає суворе покарання за порушення ПДР, що призвели до трагічних наслідків. Зокрема, згідно з частиною 2 статті 286 ККУ (ДТП, наслідки якої спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження) винному загрожує:
- позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.
А згідно з частиною 3 статті 286-1 ККУ (порушення ПДР, вчинені в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, якщо вони спричинили смерть потерпілого) загрожує:
- позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!