Могли нашкодити читачам: у бібліотеці у Франції виявили смертельно небезпечні історичні книги
Могли нашкодити читачам: у бібліотеці у Франції виявили смертельно небезпечні історичні книги

Могли нашкодити читачам: у бібліотеці у Франції виявили смертельно небезпечні історичні книги

Вилучені книги помістили на карантин, і зовнішня лабораторія проаналізує їх, щоб оцінити, скільки миш'яку міститься в кожному томі.

У Франції Національна бібліотека вилучила зі своїх полиць чотири книги 19 століття, обкладинки яких були оброблені дуже отруйним миш'яком. Про це повідомляє ВВС.

Зазначається, що йдеться про томи XIX століття, надруковані в Британії. Їхні обкладинки мають смарагдово-зелені палітурки. У той час миш’як широко використовувався для розфарбовування книг. Видавці Вікторіанської епохи використовували отруту для фарбування палітурок книжок у такі пігменти, як "Паризький зелений", "Смарагдовий зелений" і "Зелений Шеєле", названий на честь хіміка німецького походження.

Важливо Бібліотекарка таємно ховає телефони у книги, щоб врятувати людям життя (фото)

Чотири потенційно небезпечні книги, які вилучили з полиць, включають книгу "Королівського садівничого товариства" 1862-1863 рр., два томи "Балади Ірландії" Едварда Гейза 1855 року та двомовну антологію румунської поезії Генрі Стенлі 1856 року.

"Ми помістили ці роботи на карантин, і зовнішня лабораторія проаналізує їх, щоб оцінити, скільки миш'яку міститься в кожному томі", — сказав представник Національної бібліотеки Франції.

З 2019 року команда Poison Book Делаверського університету перевірила сотні обкладинок книг на наявність важких металів і склала список потенційно небезпечних книг. Дослідники кажуть, що книги, просочені токсином, слід зберігати обережно, оскільки вони можуть становити небезпеку для здоров’я тих, хто з ними працює.

У відповідь на виявлення деяких постраждалих назв у своїй колекції Національна бібліотека Франції повідомила, що також перевірить інші книги, "за межами списку проекту Poison Book".

Нагадаємо, що завдяки новому цифровому порталу, Порталу рукописів (HSP), стало можливим гортати сторінки книги Середньовіччя або Раннього нового часущо зберігаються в бібліотеках Грайфсвальда, просто з ПК або телефону.

Раніше повідомлялося, що вчені вперше створили каталог усіх книг Чарльза Дарвіна.

Теги за темою
Франція
Джерело матеріала
loader
loader