Вербна неділя: історія та заборони свята
Вербна неділя: історія та заборони свята

Вербна неділя: історія та заборони свята

Вербна неділя: історія та заборони свята

Інша його назва — Пальмова неділя.

28 квітня християни східного обряду відзначають свято Входу Господнього до Єрусалиму або Вербну неділю. Це свято не має фіксованої дати, тому що воно залежить від дати Великодня. Після нього у віруючих починається Страсний тиждень, який завершується святом Воскресіння Христового.

Історія свята

За Євангелієм, у суботу Христос воскресив Лазаря, а наступного дня вирушив до Єрусалиму. Він в'їхав у місто верхи на ослі. А його жителі, які дізналися про чудо, що здійснив Христос, зустрічали його криками «Осанна!». Так раніше зустрічали лише царя.

Дорогу, перед Христом, устелили пальмовими гілками.Тому це свято також називають Пальмовою неділею. В Україні пальми не ростуть, тож у народній традиції їх замінили гілочки верби. Традиційно у свято їх збирають у букети та освячують у церкві.

Що не можна робити у Вербну неділю

З давніх часів в цей день існували певні заборони. У народі вірили, що цього дня не можна займатися фізичною працею та роботою по дому.

Вважалося також, що не можна лаятись, сваритися, конфліктувати та бажати іншим зла.

Свято випадає на Великий піст, тому не можна вживати продукти тваринного походження та алкоголь. Але можна їсти рибу. Не можна також вдаватися до розваг і відвідувати розважальні заклади.

Вважається, що у Вербну неділю не можна відмовляти іншим у допомозі.

Джерело матеріала
loader
loader