З'явилася нова заява Польщі щодо українських чоловіків
З'явилася нова заява Польщі щодо українських чоловіків

З'явилася нова заява Польщі щодо українських чоловіків

Польща може повернути українських чоловіків призовного віку, якщо буде така ініціатива з боку влади України.  Про це сказав міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в інтерв'ю TVN24.

Польський міністр вважає, що у цьому питанні Україна має проявити ініціативу, бо для влади Польщі «це етично неоднозначне питання».

«Хоча, звісно, ​​ми розуміємо, що Україна потребує своїх захисників, щоб захистити свою Батьківщину», - сказав він.

Чи буде Україна повертати своїх громадян із-за кордону і як - очільнику МЗС Польщі невідомо.

Водночас він називає ідею «цікавою» ініціативу з обмеження консульських послуг для військовозобов'язаних чоловіків. 

«Раніше, у грудні, коли я був у Києві одразу після призначення на посаду, українська сторона говорила трошки інше, але в тому ж напрямку. А саме, що вони будуть мати довідку для своїх громадян про те, що у нього врегульовані стосунки з військовою службою, і вони просили на рівні Євросоюзу не надавати соціальні пільги людям, у яких немає такої довідки», - поділився польський міністр. 

Що передувало

Раніше за наказом МЗС від 23 квітня українські чоловіки мобілізаційного віку не можуть більше отримати консульські послуги за кордоном.

Чоловіки віком 18-60 років можуть оформити в українських консульствах лише документи для повернення в Україну. Коли набуде чинності новий закон про мобілізацію українське МЗС обіцяє оприлюднити інструкції, які дозволять українцям знову користуватись консульськими послугами.

Після цього міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що не відкидає можливої допомоги польської влади у поверненні в Україну чоловіків призовного віку. Однак наразі йдеться лише про тих чоловіків, яким не продовжать право перебування у Польщі.

Натомість голова МВС Польщі Марчін Кєрвінський, який також відповідає в тому й числі за міграційну політику легалізацію іноземців заявив, що  Польща не передає даних про воєнних біженців, які перебувають на її території, «також і українській стороні» і його країна продовжить захист для українців, які не мають паспортів.

«Ми знайдемо спосіб, щоб розв'язати цю проблему. Нам треба діяти мудро і раціонально. Всі речі, які стосуються українців у Польщі прописані в законах. Ми продовжимо захист для українських біженців, який поки діє лише до 30 червня. Ті, хто не матимуть паспортів будуть підлягати тимчасовому захисту. Польща буде охороняти їх права і нікому не передасть їх приватних даних, в тому числі Україні» - заявив  Марчін Кєрвінський.

З'явилася нова заява Польщі щодо українських чоловіків - Фото 1

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Джерело матеріала
loader
loader