Україна надіслала в Раду Європи лист про тимчасовий частковий відступ від Конвенції про захист прав людини та основних свобод (ЄКПЛ) практично відразу після введення воєнного стану у 2022 році. Так роблять усі країни, які ведуть війну.
А у квітні 2024-го уряд вкотре уточнив перелік наявних обмежень і скоротив його. Ситуацію пояснив міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці у Facebook 29 квітня.
Він наголосив: сповіщення про можливість обмежень певних прав – це частина наших міжнародних зобов'язань (подібні повідомлення надсилаються ще з 2015 року).
"Це не ноу-хау – так чинять усі країни, які ведуть війну (крім РФ, звісно, у них із правами людини завжди погано)", – написав глава Мін'юсту.
Нещодавнє сповіщення, направлене до Ради Європи, актуалізувало інформацію та скоротило список можливих обмежень. Періодичний перегляд повідомлень є ще одним міжнародним зобов'язанням держави.
Малюська заявив, що " Україна у квітні не призупинила захист, а якраз навпаки – переглянула й забрала застереження щодо обмеження певного набору прав".
Як писав OBOZ.UA, у документі, який отримала Рада Європи, наголошується, що військове командування України (у рамках тимчасових обмежень конституційних прав і свобод громадян) може здійснювати низку правових заходів. Стаття 15 ЄКПЛ вказує на законність запровадження обмежень конституційних прав громадян у воєнний стан.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!