Українське командування може визначити дату наступу після того, як бачитиме потенціал ЗСУ та ЗС РФ. Операції готуватимуться відносно реальних наявних засобів ураження, стану та чисельності армії, розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко.
Західна військова підтримка допоможе ЗСУ планувати наступальні операції. Це може відбутися наприкінці 2024 або на початку 2025 року. Про це повідомив голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко в коментарі "24 Каналу".
За його словами, командування визначить дати наступу після того, як знатиме загальну картину та бачитиме потенціал української та російської армій. Він сумнівається, що аналізи дадуть можливість вирахувати, коли готуватиметься наступ.
"Ми вже маємо досвід, коли в медійному просторі увага приковується до наступу і інколи це завдає шкоди. Особливо, якщо зброя обіцяна, але не надана", — сказав Іван Тимочко.
Він розповів, що операції готуватимуться відносно реальних наявних засобів ураження в українській армії, стану, чисельності, й спроможностей ЗС РФ.
Тимочко наголосив, що контрнаступ ЗСУ буде. В Україні є бригади, які чекають на озброєння від НАТО та США. Також Київ отримує системи протиповітряної оборони та уражає російські засоби. Спостерігається певна підготовка до появи літаків F-16, знищення багатоешелонної оборони систем ППО та РЕБ ворога. Також українські військові атакують російські НПЗ та аеродроми, де перебувають важкі бомбардувальники чи стратегічна авіація.
"Це теж свідчення того, що ми не збираємося бути в глухій обороні. А все-таки Україна хай поетапно, хай поступово з урахуванням усіх проблем і викликів, з якими ми стикалися, стикаємося і потенційно можемо зіткнутися, але підготовка до цього (наступу, — ред.) йде", — зауважив він.
Нагадаємо, аналітики Інституту вивчення війни у звіті за 21 квітня розповіли, що ЗСУ можуть призупинити наступ окупантів, якщо допомога з боку США прибуде вчасно.
22 квітня представник Пентагону Пет Райдер заявив, що США хочуть прискорити надання допомоги Україні. Це допоможе створити надійну логістичну мережу для переміщення озброєнь.