Про це йдеться у документі на сайті Ради Європи. Так, згідно з ним, військове керівництво України має право обмежувати свободу пересування громадян, оглядати речі, а також примусово відчужувати майно для потреб держави.
Наголосимо, що Україна повідомила Раду Європи, що наша держава відступає від окремих пунктів Конвенції з прав людини ще у 2022 році, разом з введенням військового стану.
"На виконання статті 3 указу президента у зв'язку із запровадженням воєнного стану в Україні конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 – 34, 38, 39, 41 – 44, 53 Конституції України, можуть бути тимчасово обмежені на період воєнного стану", – ідеться в документі.
Так, на території, де запроваджено воєнний стан, можливі:
- примусове відчуження майна, яке перебуває у приватній чи комунальній власності, для потреб держави;
- запровадження комендантської години;
- встановлення особливого режиму в'їзду/виїзду в певному порядку, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та людей без громадянства, а також руху транспортних засобів;
- проведення огляду речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, службових приміщень і житла громадян (у встановленому порядку, за винятком обмежень, встановлених Конституцією);
- заборона на мирні зібрання, мітинги, походи, демонстрації та інші масові заходи;
- встановлення заборони чи обмеження у виборі місця перебування або місця проживання людей на території, де діє воєнний стан;
- заборона громадянам, які перебувають на військовому чи спеціальному обліку, змінювати місце проживання без належного дозволу.
Також в Україні можуть встановлювати заборону або обмеження вибору місця перебування чи місця проживання осіб на території, де введено воєнний стан.