У 1880-х роках на тому місці, де зараз розташована станція столичного метро "Лівобережна", були церква та приватні будинки. Ця історична місцевість має назву Микільська слобідка, і тут існував заїзд, де мандрівники могли перепочити перед переправою до Києва.
Старе фото було опубліковано у спільноті "Спрага": в Києві цікаво" у соціальній мережі Facebook. У наші дні ця локація виглядає зовсім по іншому.
"Майбутня станція метро "Лівобережна", 1880-ті роки", – йдеться в повідомленні.
На опублікованому колоризованому фото можна побачити, як виглядала ця місцевість у ті роки – тоді вона не була частиною Києва, а взагалі належала до Чернігівської губернії.
Микільська Слобідка – історична місцевість на лівому березі Києва. Розташована між сучасними вулицями Євгена Маланюка та Каховською, пік розвитку території припав на першу половину XX століття. Тут розташовувалося поселення неоліту Дніпро-Донецької культури.
У XIX столітті на території слобідки існував заїзд, де подорожні на диліжансах могли перепочити перед переправою до Києва. У 1970–1980-ті роки більшу частину Микільської слобідки було знесено (вона простягалася до Русанівського каналу), а на її місці збудовано житловий масив Лівобережний.
Як повідомляв OBOZ.UA, у 1960-х роках набережна біля Поштової площі та Дніпровські кручі в Києві мали трохи інший вигляд. А пляжі на Трухановому острові були значно більшими.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!