В Україні триває Страсний тиждень – кульмінація Великого посту, що передує святкуванню Великодня. Другий день називається Великим вівторком і він покликаний нагадувати вірянами про Страшний суд та відновлення справедливості.
OBOZ.UA розповідає про значення свята. А також нагадує про його заборони і традиції, яких важливо дотримуватись.
Чому присвячений Великий вівторок
Кожного дня у Страсний тиждень християни згадують певні біблійні сюжети та притчі, які покликані дати їм важливі настанови у житті. У вівторок настає час пригадати, як Ісус викрив нещирість віри фарисеїв та книжників, звеличивши особисту віру кожної людини.
Також вважається, що саме у вівторок Ісус прийшов із Віфанії до Єрусалиму і дав своїм послідовникам у храмі міста кілька важливих уроків – про важливість віддавати богу духовну данину, про невідворотність Страшного суду і про те, що цей день настане несподівано, тому важливо бути до нього готовими у будь-який момент свого життя.
Отже, суть Великого вівторка полягає в тому, щоби нагадати людям про важливість духовної чистоти не тільки під час свят. Закликати їх бути уважними до своєї душі завжди і завжди пам’ятати про дотримання християнських чеснот.
Традиції Великого вівторка
Саме у другий день Страсного тижня господині починали підготовку до великодньої трапези. Годилось придбати усі необхідні продукти і спланувати меню.
Також у вівторок потрібно привести до ладу весь одяг. Брудні речі прали, а пошкоджені штопали. Старий одяг у вівторок потрібно віддати на потреби нужденних. Вважається, що купувати щось нове можна тільки після цього. А для родини господині готували святкові речі, щоби вирушити в них на великодню службу у церкву.
На Великий вівторок вважалось вчасним починати розписувати писанки. Цей процес є сакральним, тому організувати його потрібно таким чином, щоби ніхто в цьому не заважав. Атмосфера у приміщенні, де розписували яйця повинна була бути відповідною – спокійною та розслабленою.
Заборони Великого вівторка
Як і у весь Страсний тиждень, у вівторок важливо дотримуватись строгого посту – не вживати м’ясне та молочне, уникати алкоголю. Бажано також віддавати перевагу сирим стравам рослинного походження. Дозволені цього дня хліб та сіль, вода, сирі плоди, горіхи, сухофрукти та мед.
Оскільки весь тиждень присвячений очищенню душі, то важливо у вівторок уникати сварок та конфліктів. Вірянам рекомендується стежити за мовою, утримуватись від лайки та крику.
Не можна у Великий вівторок збирати застілля чи влаштовувати святкування. Під особливою забороною перебувають весілля. Обряд вінчання у церквах не проводиться. Також не рекомендується відвідувати цвинтар.
Раніше OBOZ.UA розповідав, скільки тривають великодні свята, та наводив інші цікаві факти про Великдень.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.