Компанія-виробник ЗРК Skynex повідомила про початок випуску двох батарей в грудні 2022 року. На виконання замовлення знадобився один рік.
Україна незабаром отримає другу батарею ППО Skynex, але це не означає, що у ЗСУ суттєво зросте кількість засобів для збиття російських ракет та дронів-камікадзе Shahed-136. Установки здатні знешкоджувати цілі на надблизьких відстанях і захистять об'єкт критичної інфраструктури. Про деталі нових поставок військової допомоги від Німеччини розповіли на порталі Defense Express.
Експерти порталу зауважили, що німецький уряд повідомив про надання Україні батареї Skynex. Насправді ідеться про другу з двох батарей, обіцяних компанією-виробником Rheinmetall у грудні 2022 року. Тоді підприємці повідомили, що отримали контракт загальною вартістю 182 млн євро за дві системи ППО Skynex.
На Defense Express пояснили, що означає для України отримання другої з двох обіцяних батарей:
- батарея здатна прикрити від дозвукових ракет та "Шахедів" ЗС РФ об'єкт критичної інфраструктури десь на території України;
- радар здатен виявити ціль на відстані до 50 км, після цього зенітні установки збивають повітряні загрози на відстані до 3-6 км, стріляючи зі швидкістю до 1 тис. пострілів на хвилину;
- ЗСУ отримають ще чотири установки калібру 35 мм, які запускають програмовані боєприпаси Ahead, маловразливі для впливу електронних засобів протидії під час пострілу";
- пускові установки, радіолокаційна станція X-TAR3D та блок управління здатні працювати автономно, а також взаємодіяти з іншими системами ППО.
Також експерти зауважили, чому вони вважають, що перша батарея Skynex вже в Україні. Зокрема, вони згадали про заяву представника компанії Rheinmetall Italia, зроблену у січні 2024 року. Зі слів підприємця, поставка відбулась наприкінці 2023 року відповідно до угоди, укладеної у грудні 2022.
Зброя ЗСУ — особливості ЗРК Skynex
Skynex — це зенітно-ракетний комплекс, який виробляється німецькою компанією Rheinmetall. Про розробку стало відомо у листопаді 2021 року. Під час презентації система зуміла знищити рій дронів. Крім скорострільності та ракет Ahead, які не збиваються засобами РЕБ, в установки є ще одна перевага. Зокрема, одна ціль, збита Skynex, коштує 4 тис. євро, тоді як ціль, збита ППО IRIS/T коштує на два порядки більше — 300-500 тис. євро.
На Youtube-каналі компанії Rheinmetall показали, як працює система ППО Skynex. На відео відсутні кадри реальної роботи системи. Натомість є анімація, яка ілюструє можливість захисту міст та нафтовидобувних установок від повітряних загроз — авіаційних ракет, ракет морського базування. Комплекс складається з консолі керування, мережі датчиків, радару та пускових установок.
Зазначимо, 23 квітня експерти розповіли, які ще системи ППО має шанс отримати Україна. Крім ЗРК Partiot, пролунала низка інших назв: ЗРК IRIS-T SLM, ЗРК SAMP/T, RBS 70, С-300. Щоб системи надійшли для захисту від російських ракет і дронів, західні партнери ведуть перемовини з Грецією, Іспанією, Швецією та ін.
Нагадуємо, о 18:38 29 квітня ЗС РФ вдарила по Одесі балістичними ракетамиз касетними бойовими частинами. Внаслідок російської атаки загинуло четверо людей, поранено близько 30. Серед загиблих — проректор Міжнародного гуманітарного університету, який працював разом з ексрегіоналом Сергієм Ківаловим.