Боєприпаси нового типу запалюються відразу після того, як їх скидають. Найпотужніший із них пропалює сталеву пластину завтовшки 8 мм.
Українська компанія Steel Hornets (Сталеві Шершні) виробляє запальні боєприпаси, призначені для скидання з безпілотних літальних апаратів. Про це йдеться на офіційному сайті компанії.
Повідомляється, що боєприпаси можна використовувати для підпалу бліндажів, боєкомплектів і техніки російських військ. У разі потрапляння на горизонтальну частину легко броньованої техніки вони можуть пропалити її та спровокувати займання. Температура горіння — до 2500°С. На відео тестування дрона можна побачити, що з пластини витікає розплавлений метал, який швидко проплавив отвір у сталевій пластині товщиною 8 мм.
Виробник підкреслює, що боєприпас надійніше працює при скиданні з малих висот. Загалом на сайті представлено сім позицій, які відрізняються за загальною вагою, вагою запалювальної суміші, габаритами та часом наскрізного пропалу сталі. Залежно від технічних характеристик, їхня вартість становить від 400 до 1000 гривень за штуку. Розробники також анонсували 500-грамові боєприпаси для безпілотників типу Mavic, ціна яких поки що не вказана.
Українську розробку прокоментував у соцмережі Х (Twitter) канадський експерт DanielR, вказавши на їхню цікаву особливість — боєприпаси починають горіти одразу після того, як їх скидають із безпілотника. Їх можна прикріплювати до великих безпілотників на кшталт "Баба Яга" або FPV-дронів-камікадзе, а найменші з них можна переносити за допомогою компактних дронів-квадрокоптерів.
Експерт також зазначив, що поки що невідомо, чи будуть ефективними ці боєприпаси для ураження таких цілей як нафтосховища і транспортні засоби, захищені антидроновими клітками і сітками.
Нагадаємо, ЗСУ також скидають із БПЛА міни, оснащені "розумним" модулем ініціації, який активується за 10 хвилин після скидання і спрацьовує в разі переміщення або наближення металу.
Військовослужбовці роти ударних безпілотників "Злі Сапсани" 30-ї окремої механізованої бригади ЗСУ розповіли, що для дистанційного мінування використовують дрони українського виробництва Vampire ("Вампір"), які ЗС РФ називають "Баба Яга".