За словами міністра закордонних справ, понад 200 раундів переговорів із Москвою, починаючи з 2014 року, призвели до повномасштабного вторгнення. Тому спершу необхідно сформувати коаліцію країн, яка розділить принципи Києва.
Україна може почати переговори з Росією після того, як за підсумками мирного саміту у Швейцарії сформують коаліцію країн, які поділяють одні й ті самі принципи та підходи. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю виданню Foreign Politics, опублікованому 1 травня.
Кулеба зазначив, що з 2014 року, коли Росія почала свою агресію щодо України, Київ провів понад 200 раундів переговорів із Москвою, які ні до чого не призвели й в підсумку закінчилися повномасштабною війною.
Важливо "Ми точно будемо там": у Білому домі висловилися про переговори Росії з Україною (відео)"Тому ми знаємо, що немає сенсу саджати Росію за стіл переговорів, якщо ви не можете гарантувати, що вона діятиме сумлінно. Є тільки два способи привести Росію до ситуації, коли вона діятиме сумлінно. Перший — це успіх на полі бою, а другий — створення коаліції країн, які поділяють одні й ті самі принципи та підходи", — пояснив Кулеба.
Саме з цієї причини участь Росії на саміті не планується, додав Кулеба. Це пов'язано з тим, що основна мета цього заходу полягає в об'єднанні країн, що розділяють спільні принципи та підходи для визначення майбутніх кроків.
Однак після цього переговори з Росією можуть початися.
"Після цього може відбутися спілкування з Росією, і вона може стати частиною переговорів. Тому що ви маєте рацію: врешті-решт, не можна покласти край війні без обох сторін", — зазначає Кулеба.
Нагадаємо, в цьому ж інтерв'ю глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що половина енергетичної інфраструктури країни пошкоджена внаслідок російських обстрілів. При цьому міністр зазначив, що якби аналогічна ситуація сталася б в іншій країні, все могло б бути ще гірше.