Ракети ATACMS пролетіли близько 70 км далеко в тил ЗС РФ в Луганській області. Одна ракета вибухнула посеред натовпу російських солдатів. Інша — неподалік від вантажівок і ангару.
Під час влучання чотирьох ракет ATACMS по полігону ЗС РФ на окупованій частині Луганської області могло постраждати більше сотні російських солдатів. Удар завдали в глибокому тилу, за процесом стежив український дрон з якісною оптикою. Про наслідки прильоту ракет з касетною бойовою частиною розповіли аналітики Інституту вивчення війни у звіті, опублікованому 1 травня.
Аналітики вивчили відео, яке знімав дрон ЗСУ над російським полігоном. Крім того, скористались даними OSINT-аналітиків, які встановили координати удару і різними кольорами позначили на кадрах відео їхню зону ураження. Зокрема, OSINTер з ніком Toaster вказав наступні дані:
- перша ракета вибухнула у точці з координатами 49.63964, 39.04872 (наче промах, позначено зеленим — написав Toaster);
- друга ракета — 49.63872, 39.04494 (влучання у натовп піхоти, позначено жовтим);
- третя — 49.63707, 39.03441 (біля дороги, видно вантажівки, ангари позначено блакитним);
- четверта — 49.62005, 39.06124 (вибух в полі, червоний).
Інший дослідник збільшив зображення і підрахував орієнтовну кількість бійців окупаційної армії, які потрапили під удар касетних снарядів. На думку автора допису з ніком Andrew Borowski, можливі втрати ЗС РФ — близько 116 осіб.
Тим часом Міноборони РФ у звітах від 1-2 травня не згадує про удар ракет по полігону на Луганщині. Натомість є звіти про знешкодження майже десятка безпілотників, які атакували Рязанську, Воронезьку, Курську та Бєлгородську області.
Зазначимо, про удар ATACMS по полігону ЗС РФ стало відомо вдень 1 травня. На відео з місця подій було видно територію на захід від села Можняхівка в Луганській області. На записі добре видно натовп російських військових та спалахи від сотень вибухів касетних боєприпасів. OSINT-аналітики повідомили, що події на відео — приліт трьох-чотирьох високоточних ракет західного виробництва.
Представники українського командування поки що офіційно не підтвердили приліт снарядів на відстань 70 км у тил противника. Водночас експерти порталу Defense Express зауважили, що на таку відстань можуть дістатись не лише ATACMS, а й установки "Точка-У".
Нагадуємо, Україна очікує пакета військової допомоги від США, до складу якого увійшли снаряди калібру 155 мм, ракети для сил ППО та інша зброя. Водночас у ЗМІ розповіли, що до затвердження виділення коштів президент Джо Байден погодив надання партії далекобійних ракет ATACMS.