Політ на Місяць під загрозою зриву: що виявили на космічному кораблі NASA
Політ на Місяць під загрозою зриву: що виявили на космічному кораблі NASA

Політ на Місяць під загрозою зриву: що виявили на космічному кораблі NASA

Проблеми з кораблем Orion становлять значний ризик для безпеки астронавтів, які полетять на Місяць.

Управління генерального інспектора NASA опублікувало звіт про те, наскільки космічне агентство США готове до реалізації місії Artemis 2, метою якої є політ навколо Місяця чотирма астронавтами на кораблі Orion. Повідомляється, що виявлені проблеми із захисним тепловим екраном корабля становлять значний ризик для безпеки астронавтів. Це ставить під загрозу терміни реалізації місії, запланованої на кінець 2025 року. Зрив цих термінів може спричинити перенесення і більш важливої місії Artemis 3, під час якої астронавти NASA повинні повернутися на Місяць вперше з 1972 року, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Згідно зі звітом генерального інспектора NASA, після повернення корабля Orion на Землю після завершення місії Artemis 1 (корабель без екіпажу облетів Місяць і повернувся назад) наприкінці 2022 року в нього було виявлено аномалії із захисним тепловим екраном та інші проблеми. А це загрожує безпеці астронавтів під час польоту в космос. У звіті сказано, що готовність нової місячної місії NASA залежить від вирішення виявлених проблем.

Захисний тепловий екран корабля Orion захищає його від величезних температур, що виникають унаслідок тертя під час виходу в атмосферу Землі. Згідно зі звітом, було виявлено понад 100 ділянок на екрані, які були пошкоджені не так, як це припускали інженери.

Після повернення корабля Orion на Землю після завершення місії Artemis 1 наприкінці 2022 року в нього було виявлено аномалії із захисним тепловим екраном та інші проблеми
Фото: NASA

На відеороликах, які NASA опублікувало наприкінці минулого року, видно, що обвуглений матеріал захисного екрану відлітає від космічного корабля, коли він увійшов в атмосферу Землі. Частина цього матеріалу також ненадовго прилипла до ілюмінаторів корабля.

За слова інженерів NASA, хоча матеріал екрану і повинен обвуглюватися при вході в атмосферу, сталося більше, ніж очікувалося, пошкодження і відкололося більше захисного матеріалу. Це було повною несподіванкою, як уже писав Фокус. Наразі NASA вже почало вносити зміни в захисний тепловий екран корабля Orion, щоб зменшити рівень зносу матеріалу.

Згідно зі звітом генерального інспектора NASA, також було виявлено аномалії в електричній системі космічного корабля "Оріона", які вплинули на розподіл енергії. У звіті сказано, що такі проблеми можуть призвести до втрати потужності корабля, його тяги і навіть до розгерметизації, що є найбільшою загрозою для астронавтів. У NASA також зайнялися пошуком способів вирішення і цієї проблеми.

У космічного агентства США є ще щонайменше рік, щоб вирішити виявлені проблеми з космічним кораблем Orion. Але NASA вже раз перенесло дату місії Artemis 2 з 2024 року на 2025-й через необхідність доопрацювання обладнання для забезпечення безпеки астронавтів. Тож розв'язання нових проблем може також змістити і ці терміни польоту до Місяця.

Поки що NASA запланувало повторну висадку астронавтів на поверхні Місяця на вересень 2026 року в рамках місії Artemis 3. Якщо попередня місія не буде виконана в запланований термін, то це, можливо, спричинить перенесення і термінів повернення астронавтів на супутник Землі. Але у місії Artemis 3 є ще одна проблема. Поки що відбувається затримка в розробці та тестуванні корабля для приземлення на Місяці від компанії SpaceX, який і повинен доставити астронавтів з навколомісячної орбіти на поверхню супутника Землі, а потім повернути їх назад.

Поки що відбувається затримка в розробці та тестуванні корабля для приземлення на Місяці від компанії SpaceX, який і повинен доставити астронавтів з навколомісячної орбіти на поверхню супутника Землі, а потім повернути їх назад
Фото: Starship

Водночас, як уже писав Фокус, компанія SpaceX пропонує туристам полетіти на орбіту, на МКС, Місяць і навіть Марс. Компанія Ілона Маска відкрила можливість бронювання місць на своїх космічних кораблях для польотів у космос.

Також Фокус писав про те, що на двох космічних телескопах NASA були виявлені аномалії, які призвели до виходу з ладу обсерваторій Хаббл і TESS. Якщо з першим телескопом проблему розв'язано, хоча там помічена певна дивина з одним із приладів, то другий телескоп все ще не працює. Причини його поломки поки невідомі.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader