Космічний апарат вловив на камеру такі неймовірні деталі, як корональний мох, спікули і корональний дощ.
Космічний апарат Європейського космічного агентства (ЄКА) Solar Orbiter зробив незвичайні знімки Сонця, на яких зірка виглядає пухнастою, пише Universe Today.
На представленому відео можна побачити перисті структури на Сонці, які слідують за лініями магнітного поля в нижніх шарах атмосфери зірки. У цьому місці атмосфера переходить у набагато гарячішу зовнішню корону. Для цього знімка апарат наблизився майже на третину відстані між Землею і Сонцем.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
За словами вчених з ЄКА, на відео можна побачити безліч незвичайних особливостей нашого Сонця, такі як корональний мох, спікули та корональний дощ.
Це відео вдалося зробити за допомогою приладу Solar Orbiter, який називається Extreme Ultraviolet Imager (EUI).
Згідно з даними ЄКА, температура в найяскравіших місцях на відео становить близько 1 млн градусів за Цельсієм. Темні частини Сонця виглядають так, тому що матеріал у цих регіонах трохи холодніший і поглинає радіацію.
Експерти кажуть, що на відео саме корональний мох надає Сонцю "пухнастості". Незвичайні мереживні деталі можна знайти навколо груп сонячних плям, де сильне магнітне поле формує корональні петлі. Цей корональний міг настільки гарячий, що більшість наукових інструментів просто не можуть його виявити. Мох простягається одразу на два атмосферні шари — хромосферу та корону.
Друга цікава деталь ні відео називається спікули, які являють собою газові шпилі, які видно на сонячному горизонті. Вони тягнуться вгору від хромосфери Сонця. Висота спікул може досягати 10 тис. км.
На 0:30 секундах відео можна побачити корональний дощ. За словами вчених, матеріал, з якого складається корональний дощ, має меншу температуру, ніж інша поверхня Сонця. Дехто припускає, що температура корональних дощів менша за 10 тис. градусів за Цельсієм, а це величезна різниця, як порівняти з 1 млн градусів у корональних петлях. Сам дощ складається зі згустків плазми більш високої щільності, які падають назад на Сонце під дією жахливої гравітації.
На 0:20 секунді відео також видно невелике виверження в центрі кадру. Під час виверження холодніший матеріал підіймається вгору, а потім знову падає на Сонце. Попри те, що на відео це виверження не здається великим, його справжні розміри перевищують розмір Землі.
За словами команда ЄКА, такі апарати як Solar Orbiter і сонячний зонд Parker дають людству безпрецедентний погляд на Сонце, допомагаючи астрономам дізнатися більше про зірку, що живить всю Сонячну систему.
Нагадаємо, на Сонці виник потужний спалах майже Х-класу, під час події на Землі зник зв'язок. Спалах класу М9.53 стався в регіоні концентрації сонячних плям AR3654 і це був найпотужніший викид енергії в цьому місці.